خیر نیکوکار سه هزار جلد کتاب به کانون فرهنگی هنری امام رضا (ع) روستای آلنی اهدا کرد

خیر نیکوکار سه هزار جلد کتاب به کانون فرهنگی هنری امام رضا (ع) روستای آلنی اهدا کرد

نادر سقاء، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل به خبرنگار خبرگزاری شبستان در اردبیل گفت: «محمد حسین رحیمی» خیر نیکو کار از اهالی استان قم، سه هزار جلد کتاب به کانون فرهنگی هنری امام رضا (ع) روستای آلنی اهدا کرد.

 

وی با اشاره به اینکه کتاب های اهدایی با موضوع های دینی، علمی، آموزشی، داستانی و فرهنگی هستند، افزود: روستای آلنی از توابع شهرستان مشگین شهر هست که با مشارکت فعالان فرهنگی این روستا کتابخانه آن بازسازی و تعمیر شد.

 

سقا با یادآوری این مطلب که ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی باید گسترش یابد، تصریح کرد: بیش از 148 کتابخانه در مساجد استان اردبیل فعال هستند که با مشارکت خیرین می توان ترویج حضور نوجوانان و جوانان را در مساجد گسترش داد و به یک فرهنگ عمومی در خصوص ترویج کتابخوانی تبدیل شود.

 

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل، خاطر نشان کرد: در هفته گذشته نیز هدیه جشنواره دوستدار کتاب شامل تجهیزات کتابخانه به کانون فرهنگی هنری شهید علایی تخصصی کتابخانه ای نیز اهدا شد که همه این کارهای فرهنگی موجب جهش فرهنگی در زمینه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی خواهد شد





هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۵۵۳ کتابدار از ۷۳۰۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۹۱۶۰۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۴ کتابخانه درجه یک و ۳۱۷ کتابخانه درجه دو و ۸۵۶ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۶ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۴۹ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۷۱ کتابخانه شهری و ۲۸۳۱ کتابخانه روستایی است و ۷۳۳۷۷۸ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۰۹۳۶۴ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۹ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۹ کتابخانه شهری و ۳۱۲۰ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۵۲۶۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی





- -