کانو‌ن‌های مساجد می توانند نقش فعالی در حوزه کتابخوانی در کشور ایفا کنند

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر نقش کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور در جامعه گفت: کانون ها با کتابخانه های فعالی که در مساجد دارند می توانند کتاب هایی متناسب با نیازهای جوانان ارایه دهند.
 

غلامعلی حدادعادل، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در حاشیه بازدید از سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب در مورد نقش و تاثیرگذاری کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور در گسترش کتابخوانی به خبرنگار شبستان گفت: کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور با مدیریت خوبی که دارند می توانند نقش فعالی را در حوزه کتابخوانی در کشور ایفا کنند.

 

وی اظهار داشت: این کانون ها با کتابخانه های فعالی که در مساجد دارند، می توانند کتاب های روز را متناسب با نیازهای جوانان ارایه دهند و سعی کنند نوجوانان و جوانانی که به مساجد مراجعه می کنند را کتابخوان بار بیاورند.

 

حدادعادل تصریح کرد: کانون ها می توانند مسابقات کتابخوانی برای جوانان راه اندازی کنند تا آنها را به کتابخوانی تشویق کنند چرا که مساجد بهترین مکان برای حضور جوانان و ترغیب و تشویق آنها برای شرکت در فعالیت های فرهنگی و هنری است.

 

رییس فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی تصریح کرد: هیئت امنای مساجد و امام جماعت مساجد نیز باید توجه خاصی به کتابخوانی داشته باشند و از ظرفیت مساجد که ظرفیت قابل توجهی در کشور است، استفاده بهینه کنند.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۸ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۷ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۵۴۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -