کتابخانه های کانون های مساجد متناسب با نیازهای جوانان به ارائه کتاب بپردازند

نایب رییس کمیسیون فرهنگی از مسئولان کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور خواست متناسب با نیازهای جوانان و مقتضیات روز کتاب ها را به جوانان در مساجد ارایه دهند.

اصغر مسعودی، نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در حاشیه بازدید از سی و یکمین نمایشگاه کتاب تهران در پاسخ به این سوال که کانون های فرهنگی و هنری چه تاثیری در گسترش فرهنگ کتابخوانی در کشور دارند به خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان گفت: برای گسترش فرهنگ کتابخوانی در کشور باید یک مجموعه هماهنگ و منسجم و هدفمند دست به کار شوند تا فرهنگ کتابخوانی در کشور شکل گیرد.

 

وی اظهار داشت: کانون های فرهنگی و هنری با توجه به ارتباطی که با جوانان با محوریت مسجد دارند می توانند در این زمینه در بحث گسترش فرهنگ کتابخوانی نقش موثری داشته باشند.

 

مسعودی بیان کرد: این کانون ها باید با برگزاری مسابقات کتابخوانی و دادن هدیه به جوانان آنان را جذب مطالعه و کتاب کنند.

 

مسعودی بیان کرد: کانون ها باید کتاب هایی را که برای کودکان، نوجوانان و جوانان ارایه دهند تا بتوانند جاذبه مناسبی را برای آنان ایجاد کنند والا اگر بخواهند کتاب هایی که متناسب با نیاز جوانان نیست، ارایه دهند نه تنها جاذبه ای ایجاد نکرده اند بلکه شاید باعث شوند جوانان نیز در این زمینه اشتیاقی برای مطالعه و حتی حضور در مساجد نیز نداشته باشند.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۵۹۷ کتابدار از ۷۳۱۰ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۹۳۴۳۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۶ کتابخانه درجه دو و ۸۵۵ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۹ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۵۵ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۷۱ کتابخانه شهری و ۲۸۳۹ کتابخانه روستایی است و ۷۳۴۳۱۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۰۹۹۷۱ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۹ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۹ کتابخانه شهری و ۳۱۲۰ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۴۷۸۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -