۴۷ مسجد البرز کتابخانه دارند

مسئول دبیرخانه نظارت بر کانون‌های فرهنگی هنری مساحد البرز به اجرای طرح تجهیز کتابخانه‌های مساجد اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ۴۷ مسجد این استان کتابخانه دارند.
به گزارش ایکنا از البرز، حجت الاسلام کاظم شکری، پنجم خرداد در نشست شورای اداری این دبیرخانه با عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن سالروز رحلت حضرت خدیجه، اظهارکرد: حضرت خدیجه کبری(س) یکی از حامیان اصلی پیامبر اکرم(ص) در ترویج دین اسلام بود.
وی افزود: خدیجه(س) هم ازلحاظ مادی و هم ازلحاظ معنوی با تمام توان به پیامبر اکرم(ص) در جهت دستیابی به اهداف عالیه‌اش یاری رساند.
این مسئول با اشاره به اینکه حضرت خدیجه کبری(س) سخت‌ترین مشکلات و مصیبت‌ها را به خاطر حفظ ایمان به خدا و دفاع از اسلام و پیامبر اکرم(ص) تحمل کرد، گفت: حضرت خدیجه کبری(س) هرروز گامی تازه در راه نیل به اهداف عالی اسلام برداشت و ازنظر ایمان و عقیده به‌جایی رسید که خداوندمتعال و پیامبر اکرم(ص) و ملائکه او را دوست داشتند و بر ایمان او مباهات می‌کردند و او را افضل زنان پیامبراکرم(ص) معرفی می‌کردند.
شکری با بیان اینکه چهره و جایگاه و درجه حضرت خدیجه کبری(س) آن‌چنان‌که باید تبیین و برجسته نشده است، خاطرنشان کرد: جوانان و نوجوانان باید نسبت به چهره و جایگاه و درجه واقعی حضرت خدیجه کبری(س) شناخت واقعی پیدا کنند.
مسئول دبیرخانه نظارت بر کانون های فرهنگی مساجد در پایان از طرح تجهیز کتابخانه مساجد البرز سخن به میان آورد و گفت: جامعه هدف در اجرای طرح تجهیز کتابخانه مساجد، مساجدی است که از کتابخانه بهره‌مند هستند که تعداد آنان به ۴۷ مسجد می‌رسد.

هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۸ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۷ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۵۴۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -