27 کتابخانه در کانون های فرهنگی هنری مساجد خوی فعال است

مسوول دفتر کانون های فرهنگی هنری مساجد خوی گفت: کانون های مساجد این شهر به 24 کتابخانه شهری و سه کتابخانه روستایی مجهز است و به 10 هزار و 486 عضو ثابت خدمات ارائه می کند.
یوسف ضیافتی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه این کتابخانه ها بر اساس مساحت و نوع فعالیت درجه بندی شده است، افزود: کانون های فرهنگی هنری این شهرستان دارای سه کتابخانه درجه یک، 2 کتابخانه درجه 2، پنج کتابخانه درجه 3، 10 کتابخانه درجه 4 و هفت کتابخانه درجه 5 است.
وی با بیان اینکه درجه بندی اضافه کرد: هشت کتابخانه روستایی و هفت کتابخانه روستایی خدمات قفسه باز را برای اعضای این کتابخانه ها ارائه می کنند.
وی با اشاره به اینکه دسترسی مستقیم و سریع اعضا به منابع و امکان انتخاب کتاب دلخواه از میان کتاب های مشابه از مزایای نظام قفسه باز است، ادامه داد: آشنایی با کتاب های مختلف که به دلایلی به صورت مطلوب معرفی نشده اند، آشنایی با حوزه های مختلف دانش بشری و تقسیم بندی علمی آنها و جلوگیری از اتلاف وقت و نیروی جسمی اعضا و کتابداران از دیگر مزایای نظام قفسه باز کتابخانه ها به شمار می رود.
وی گفت: 2 خانه دیجیتال در کانون های این شهر فعالیت های دیجیتالی و همچین دوره های آموزش های کامپیوتر را به اعضا ارائه می کنند.
به گزارش ایرنا تربیت متعالی جوانان با توجه به مقام خلیفه اللهی، توجه به عمران معنوی و محوریت مساجد و کارآمدسازی به معنای توجه به سبک زندگی ایرانی اسلامی از سیاست های کانون های فرهنگی هنری مساجد در راه اندازی کانون ها به شمار می رود؛ دفتر کانون های فرهنگی هنری مساجد خوی در خرداد 1392 فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرده، دارای 66 کانون شهری و 96 کانون روستایی است.
خوی با 385 هزار نفر جمعیت در شمال آذربایجان غربی قرار گرفته و دومین شهر پرجمعیت استان است.

هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۵۹۷ کتابدار از ۷۳۱۰ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۹۳۴۳۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۶ کتابخانه درجه دو و ۸۵۵ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۹ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۵۵ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۷۱ کتابخانه شهری و ۲۸۳۹ کتابخانه روستایی است و ۷۳۴۳۱۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۰۹۹۷۱ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۹ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۹ کتابخانه شهری و ۳۱۲۰ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۴۷۸۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -