توزیع ۲ میلیارد ریال تجهیزات کتابخانه ای در کانون های مساجد خراسان رضوی

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی از توزیع اولین مرحله تجهیزات کتابخانه ای با اعتبار یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال در سطح کانون های فرهنگی هنری مساجد استان خبر داد.
 

محمد حسین عبداللهی مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی به خبرنگار خبرگزاری شبستان در مشهد ضمن تبریک عید سعیط فطر با بیان اینکه رویکرد کتابخانه های مساجد استان توسعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی است، گفت: در راستای مجهز شدن و نوسازی کتابخانه های کانون های فرهنگی هنری مساجد اولین مرحله توزیع تجهیزات کتابخانه ای با اعتبار یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال در سطح کانون های فرهنگی هنری مساجد استان آغاز شد و روند توزیع تجهیزات برای کانون های مساجد استان ادامه خواهد داشت.

 

وی با بیان اینکه کتابخانه های مساجد باید به پر رونق ترین کانون ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه مبدل شود، اظهار داشت: طرح اهدای تجهیزات کتابخانه ای به کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان رضوی در راستای اجرای اهداف و سیاست های راهبردی ستاد عالی کانون های مساجد در پشتیبانی از کتابخانه های مساجد استان است.

 

عبداللهی با تاکید بر اینکه عظمت و قدرت یک جامعه بستگی به میزان فرهیختگی آن جامعه دارد و افراد فرهیخته کسانی هستند که اهل مطالعه و کتاب خوانی هستند، گفت:تشویق مردم به کتابخوانی در مساجد یکی از مهمترین بسترهای جذب جوانان و نوجوانان به مساجد است.

 

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد اهمیت کتاب در تکامل جامعه انسانی و اینکه ترویج فرهنگ کتابخوانی و مطالعه هم وظیفه ملی و هم وظیفه دینی است، افزود: می‌توان با برنامه‌ریزی‌های مناسب و اقدامات فرهنگی، فرهنگ کتابخوانی را در جامعه و به ویژه در میان جوانان تقویت کرد.

 

وی با بیان اینکه هر گونه هزینه در حوزه مربوط به کتاب و کتابخوانی یک سرمایه‌گذاری اثر بخش است، ادامه داد: جامعه‌ای پویا و موفق است که فرهنگ کتابخوانی در آن رواج داشته باشد، چرا که توسعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی دروازه‌ای برای پیشرفت جامعه می شود.

 

عبداللهی با تاکید بر اینکه مسئولان فرهنگی و کتابداران نباید منتظر کمک های دولت باشند بلکه اقدامات بسیاری می شود با کمک خیرین و افراد علاقمند در حوزه ترویج فرهنگ مطالعه انجام داد، اظهار داشت: ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه موجب از بین رفتن بیشترین معضلات اجتماعی می شود.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۵۹۹ کتابدار از ۷۳۱۰ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۹۴۱۷۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۷ کتابخانه درجه دو و ۸۵۴ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۹ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۵۵ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۷۱ کتابخانه شهری و ۲۸۳۹ کتابخانه روستایی است و ۷۳۴۴۳۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۱۰۹۶۸ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۹ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۹ کتابخانه شهری و ۳۱۲۰ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۴۷۸۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -