مساجد جوانان و نوجوانان را به کتابخانه‌ها جذب کنند

مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی یزد با بیان این‌که کتابخانه‌های استان در جوار مساجد ساخته شدند، گفت: استانداردسازی کتابخانه‌ها اولویت جدی اداره کتابخانه‌های عمومی استان یزد است.

به گزارش یزدی نیوز «رقیه دوست فاطمی‌ها» با بیان این‌که تعداد زیادی از کتابخانه‌های استان در جوار مساجد هستند، اظهار کرد: باید از ظرفیت این کتابخانه‌ها به درستی استفاده شود .

 
وی با اشاره به این‌که مردم به کتابخانه‌ها نگاهی سنتی همانند قبل دارند، افزود: این در حالی است که بسیاری از کتابخانه‌های استان به شیوه مدرن اداره  و برنامه‌های فرهنگی و هنری بسیاری در کتابخانه‌ها برای اقشار مختلف برنامه اجرا می‌کنند .
 
مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی استان یزد با اشاره به فعال‌سازی بخش کودک در بسیاری از کتابخانه‌های استان، گفت: با خلاقیتی که در اداره و تجهیز بخش کودک کتابخانه‌ها صورت گرفته، شاهد جذب بسیاری از کودکان به کتابخانه‌ها هستیم .
 
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: استان یزد در بهترین دوره مدیریت فرهنگی است و اگر قرار است اتفاقی بیافتد، زمینه مناسبی برای آن فراهم شده است و ما نیز باید از آن استفاده کنیم .
 
دوست فاطمی‌ها عنوان کرد: در زمینه کتابخانه‌ها به دنبال استانداردسازی هستیم که اکنون نیز بیش از ۳۰ مورد از آنها بازسازی و تجهیز شدند ضمن این‌که طرح‌های متعدد و متنوعی نظیر « ۱۰۰ مدرسه، ۱۰۰ کتابخانه» را دنبال کرده‌ایم تا بتوانیم شاهد جذب نوجوانان به کتابخانه‌ها باشیم و در مساجد نیز می‌توانیم نظیر این طرح را اجرا کنیم .
 
وی در پایان تاکید کرد: اصلی‌ترین هدفی که از اجرای طرح‌های مختلف دنبال می‌کنیم، برنامه‌ریزی برای کتابخانه‌ها و جذب اقشار مختلف به ویژه نوجوانان است که امیدواریم این هدف با همکاری نهادهای مختلف از جمله مساجد محقق شود .

هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۵۹۹ کتابدار از ۷۳۱۰ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۹۴۱۷۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۷ کتابخانه درجه دو و ۸۵۴ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۹ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۵۵ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۷۱ کتابخانه شهری و ۲۸۳۹ کتابخانه روستایی است و ۷۳۴۴۳۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۱۰۹۶۸ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۹ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۹ کتابخانه شهری و ۳۱۲۰ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۴۷۸۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -