اعلام مشارکت کانون های مساجد در هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی

سرپرست دبیرخانه کانون های مساجد کرمانشاه، از اعلام آمادگی کانون ها و کتابخانه های مساجد شهری و روستایی استان جهت مشارکت در برگزاری هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی خبر داد.

مصطفی قبادی سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کرمانشاه، به خبرنگار خبرگزاری شبستان گفت: اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه هشتمین جشنواره‌ کتابخوانی رضوی از سری برنامه های جشنواره بین المللی امام رضا(ع)، را به منظور ترویج فرهنگ مطالعه و آشنایی با ابعاد شخصیتی امام رضا(ع) و حضرت فاطمه معصومه(س)، در رده های سنی کودک، نوجوان، جوان و بزرگسال برگزار می کند.

 

وی با اشاره به اجرای موفق جشنواره کتابخانه رضوی با شرکت 14 هزار نفر در استان کرمانشاه، افزود: دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری در جشنواره سال گذشته در زمینه تبلیغات، اطلاع رسانی و مشارکت اعضای کانون های مساجد مشارکت خوبی با اداره کل کتابخانه های عمومی استان داشت.

 

قبادی، با اشاره به فعالیت 277 کتابخانه باز و مخزن دار در کانون های فرهنگی هنری مساجد شهری و روستایی استان کرمانشاه، اظهار کرد: کتابخانه های مساجد استان کرمانشاه از ظرفیت بسیار خوبی برای اطلاع رسانی، معرفی کتاب ها و ترغیب اعضای کانون های مساجد جهت شرکت در جشنواره امام رضا(ع) برخوردار است.

 

وی تعداد کتابخانه های مخزن دار کانون های مساجد استان کرمانشاه را 144 باب اعلام کرد که از این تعداد 99 کتابخانه شهری و 45 کتابخانه روستایی است.

 

سرپرست دبیرخانه کانون های مساجد کرمانشاه، با اعلام همکاری دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد جهت مشارکت در این جشنواره، ابراز کرد: خبرگزاری شبستان(تخصصی حوزه دین، فرهنگ و اندیشه) وابسته به دبیرخانه کانون های مساجد نیز مانند سال گذشته در راستای اطلاع رسانی مطلوب از این جشنواره پای کار خواهد بود.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۵۹۴ کتابدار از ۷۳۰۷ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۹۲۳۳۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۶ کتابخانه درجه دو و ۸۵۵ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۹ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۵۲ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۶۹ کتابخانه شهری و ۲۸۳۸ کتابخانه روستایی است و ۷۳۴۳۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۰۹۶۹۶ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۸ کتابخانه شهری و ۳۱۱۹ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۴۷۸۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -