فعالیت ۵۱ کتابخانه عمومی کانون های فرهنگی در جوار مساجد استان البرز

مسئول دبیرخانه نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز در دیدار با مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی استان البرز گفت: در جوار مساجد استان البرز ۵۱ کتابخانه عمومی با همت کانون های فرهنگی هنری مساجد فعالیت دارند.
 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از البرز، حجت الاسلام کاظم شکری، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز در خصوص دیدار با مدیرکل نهاد کتابخانه های استان البرز که در دفتر این اداره کل برگزار شد، گفت: این دیدار متناسب با فرارسیدن ایام اوقات فراغت و با هدف گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی برگزار گردید.

 

مسئول دبیرخانه نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز توضیح داد: مشارکت نهاد کتابخانه های استان البرز با کانون های فرهنگی هنری مساجد استان گامی موثر در راستای نقش محوری کتاب و کتاب خوانی در سطح جامعه با محوریت مساجد است.

 

وی با در نظر گرفتن جایگاه کانون های مساجد در ارتقاء سطح فرهنگ کتاب و کتابخوانی توضیح داد: در حال حاضر 51 کتابخانه عمومی در جوار مساجد استان البرز فعال هستند که این امر بیانگر توجه کانون های فرهنگی مساجد به این امر فرهنگی است.

 

حجت الاسلام کاظم شکری در خصوص نتایج این دیدار مطرح کرد: بنابر هماهنگی صورت گرفته با همراهی مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی استان البرز بازدیدی از کتابخانه های استان در نظر گرفته شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: در بخش شرائط کتابخانه های مشارکتی و حمایتی نیز صحبت هایی صورت گرفت که انتظار می رود در این راستا تفاهم نامه همکاری در راستای بهبود روند ساز و کار کتابخانه های مساجد صورت پذیرد.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۵۹۹ کتابدار از ۷۳۱۰ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۹۴۱۷۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۷ کتابخانه درجه دو و ۸۵۴ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۹ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۵۵ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۷۱ کتابخانه شهری و ۲۸۳۹ کتابخانه روستایی است و ۷۳۴۴۳۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۱۰۹۶۸ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۹ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۹ کتابخانه شهری و ۳۱۲۰ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۴۷۸۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -