۲۳۶ کتابخانه در کانون های مساجد، میزبان فعالیت های اوقات فراغت

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی، از فعالیت ۲۳۶ کتابخانه باز و مخزن دار در کانون ها خبر داد که در ایام اوقات فراغت، میزبان نوجوانان و جوانان می شود.

هاشم شیرازیان، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی به خبرنگار خبرگزاری شبستان گفت: 362 پایگاه اوقات فراغت در کانون های فرهنگی هنری فعالیت تابستانی خود را با برگزاری مراسم افتتاحیه در نقاط مختلف استان آغاز کرده اند که  236 باب کتابخانه نیز با ارائه برنامه های فرهنگی و آموزشی میزبان علاقه مندان خواهند بود.

 

وی با بیان اینکه از میان آمار کتابخانه های ارائه شده، تعداد 173 باب کتابخانه مخزن دار و 120باب نیز کتابخانه باز است، همچنین از صدور مجوز فعالیت  11 کتابخانه کانون از ابتدای سال تا کنون خبر داد.

 

شیرازیان اضافه کرد: 116 کتابدار در این کتابخانه ها خدمات فرهنگی و آموزشی ارائه می کنند تا 263هزار و 515 جلد کتاب موجود را در اختیار علاقه مندان قرار دهند.

 

وی همچنین با بیان اینکه کتابخانه کانون های مساجد استان بر اساس شرایط تعیین شده از جمله امکانات و ظرفیت اجرایی فعالیت ها و ترسیم و اجرای برنامه های خلاقانه، میزان  فضا و مساحت کتابخانه، تعداد اعضا  و فهرست نویسی و تعداد کتاب ها درجه بندی از یک تا 5 می شود، افزود: تعداد یک باب کتابخانه درجه یک، درجه دو به تعداد پنج باب، درجه سه به تعداد 6 باب، 23 کتابخانه  درجه چهار و 138 باب کتابخانه درجه پنج درکانون های مساجد استان فعالیت می کند.

 

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی با اشاره به کسب افتخارات چشمگیر در سطح ملی توسط فعالان کانون های مساجد استان در حوزه کتاب و کتابخوانی از جمله انتخاب رابط خواهر کانون شهدای اسفیدان به عنوان  مروج کتابخوانی برتردر سطح ملی و نیز برگزیده شده دو کانون فرهنگی هنری روستایی استان در چهارمین دوره جشنواره سراسری روستاهای دوستدار کتاب در سال 96، گفت: در تلاشیم تا با اجرای برنامه های ارزشمند و خلاقانه زمینه  افتخار آفرینی و درخشش کانون های بیشتری را در عرصه ملی فراهم آوریم.

 

وی برگزاری دوره آموزشی ویژه کتابداران کانون ها، برگزاری مسابقات کتابخوانی، برگزاری نمایشگاه کتاب و تلاش برای اختصاص اعتبار ویژه در خصوص خرید کتاب های مطلوب و افزایش منابع کتابخانه کانون های مساجد از نمایشگاه های کتاب استانی، راه اندازی کتابخانه های تخصصی کودک و نوجوان و کرامت زن را از اهم برنامه های پیش بینی شده این حوزه تاپایان سال جاری  نام برد.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۵۹۹ کتابدار از ۷۳۱۰ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۹۴۱۷۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۷ کتابخانه درجه دو و ۸۵۴ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۹ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۵۵ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۷۱ کتابخانه شهری و ۲۸۳۹ کتابخانه روستایی است و ۷۳۴۴۳۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۱۰۹۶۸ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۹ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۹ کتابخانه شهری و ۳۱۲۰ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۴۷۸۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -