دومین نشست کتاب خوان مساجد گیلان در شهر آستارا برگزار شد

سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آستارا از برگزاری دومین نشست کتاب خوان مساجد گیلان همزمان با دهه کرامت و در آستانه ولادت امام رضا(ع)، با محوریت معرفی منابع هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در مسجد آبروان شهر آستارا خبرداد. 

 

به گزارش خزرآنلاین، آرزو عباس زاده، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آستارا گفت: در این نشست کتاب خوان که روز دوشنبه (1مرداد) و پیش از اقامه نماز مغرب و با حضور جمعی از نمازگزاران مسجد آبروان شهر آستارا، روحانیون، هیات امنای مساجد شهر و به همت کتابداران کتابخانه های عمومی برگزار شد، منابع هفتگانه جشنواره رضوی توسط نمازگزاران معرفی و به اشتراک گذاشته شد.

عباس زاده همچنین با بیان اینکه کتابخانه های عمومی شهرستان آستارا در جهت معرفی و جلب مشارکت عموم مردم در هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی فعالیت های متنوعی در حاشیه این نشست به انجام رساندند خاطرنشان کرد: از جمله فعالیت های فرهنگی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آستارا در این نشست برگزاری نمایشگاه کتاب با موضوع سیره وسبک زندگی امام رضا (ع) و نمایش آثار نقاشی جشنواره رضوی کودکان در مسجد بود که با استقبال خوبی از سوی علاقمندان به کتاب و کتابخوانی مواجه شد.

وی همچنین در پایان با اشاره به استقبال نمازگزاران و علاقمندان به کتاب و کتابخوانی از این محفل فرهنگی از برگزاری ماهانه این نشست در مساجد شهر آستارا خبرداد و گفت: بخش اعظمی از فعالیت های فرهنگی کتابخانه های عمومی آستارا هم اینک در فضای بیرونی کتابخانه ها و در میان مردم برگزار می شود.

به گفته سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آستارا در این نشست کتاب خوان کتابهای «مهمان خراسان» نوشته سعید بیابانکی از انتشارات به‌نشر،«مژده گل» نوشته محمود پوروهاب از نشر جمکران با موضوع داستان‌هایی از زندگی امام رضا(ع)، «مسافر هشتم» با موضوع امام رضا(ع)، «کاش تو را می‌دیدم» با موضوع حضرت معصومه(س) نوشته مژگان شیخی از نشر قدیانی،«ماه هشتم» اثر مهدی غلامعلی از نشر دارالحدیث با موضوع امام رضا(ع)،«مهر ولایت در آسمان ایران» اثر آیت‌الله کریمی جهرمی از نشر بوستان کتاب با موضوع امام رضا(ع) و کتاب«به سپیدی یک رؤیا» اثر فاطمه سلیمانی از نشر کتاب نیستان با موضوع حضرت معصومه(س) توسط کتاب خوانان معرفی شد.

گفتنی است نخستین نشست کتاب خوان مساجد گیلان در اردیبهشت ماه سال جاری با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان وا عضای شورای اسلامی شهر رشت در مسجد فاطمیه محله منظریه شهر رشت و با معرفی چهار عنوان کتاب برگزار شد.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۰ کتابدار از ۷۳۳۱ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۹۰۰۸۲۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۶ کتابخانه درجه دو و ۸۵۴ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۹ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۷۷ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۸۳ کتابخانه شهری و ۲۸۴۸ کتابخانه روستایی است و ۷۳۵۱۳۲ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۱۲۹۵۵ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۶ کتابخانه شهری و ۳۱۲۱ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۳۵۱۴ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -