امام جمعه تبریز: کتابخانه و قرائتخانه های مساجد گسترش یابد.

حجت‌الاسلام و‌المسلمین آل هاشم با تأکید بر تقویت و توسعه کانون های فرهنگی هنری مساجد در آذربایجان شرقی گفت: سعی شود کتابخانه و قرائتخانه های مساجد گسترش یابد.

حجت‌الاسلام و‌المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم، نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی در همایش گرامیداشت روز جهانی مسجد که در مسجد طوبی برگزار شد، اظهار داشت: اجرای برنامه‌هایی که برای تقویت بنیه علمی جوانان منتهی می شود، باید مورد حمایت متولیان امور مساجد باشد.

وی با تأکید بر تقویت و توسعه کانون های فرهنگی هنری مساجد در آذربایجان شرقی گفت: سعی شود کتابخانه و قرائتخانه های مساجد گسترش یابد، بسیاری از جوانان مؤمن و انقلابی که توان خرید کتب آموزشی و عمومی را ندارند، می توانند از کتابخانه های مساجد بهره مند شوند.

امام جمعه تبریز با تأکید بر اهمیت، نقش و جایگاه مساجد در آموزه‌های دینی و قرآنی گفت: مسجد، محور وحدت مسلمانان و کانون فرهنگی جامعه برای مقابله با دشمنان اسلام است.

وی ادامه داد: همانگونه مساجد در روزهای نخستین انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس و دیگر برهه های تاریخی پایگاه‌ مردمی و انقلابی بودند، باید امروز نیز همان نقش احیا شود. متأسفانه بخش قابل توجهی از مردم به ویژه جوانان با مساجد قهر کرده‌اند.

آل هاشم، افزود: روزانه برنامه‌های متنوع مذهبی در مساجد برگزار می‌شود که متاسفانه با استقبال کم مواجه می‌شوند، باید ریشه‌های این مسأله شناسایی و برای رفع آن چاره‌اندیشی شود.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان‌شرقی ادامه داد: انتظار دارم هیئات امنا، پایگاه‌های مقاومت بسیج، روحانیت و کانون‌های فرهنگی هنری مساجد به جوانان و نوجوانان بها دهند، دست در دست هم دهید و متحد باشید و برای حضور هر چه بیشتر جوانان همت کنید، یکی از نقشه های شوم دشمنان جدایی نسل جوان با مساجد و روحانیت است.

وی مساجد را مرکز وحدت امت و تربیت نیروهای انقلابی دانست و گفت: در این میان روحانیت و ائمه جماعات نیز نقش بسزایی بر عهده دارند، دشمنان سعی در قهر جوانان از مسجد داشته و دارند، تا در نتیجه آن، بتوانند توطئه‌های شوم فرهنگی و اعتقادی خود را عملیاتی کنند.

امام جمعه تبریز یادآور شد: رونق بخشی به برنامه‌های فرهنگی در مساجد با تربیت نیروهای جوان و پرشور انقلابی ممکن است، باید متولیان مساجد در مقابل این افراد کج اندیش مقابله کنند و برای حفظ نظام اسلامی، نیروهای انقلابی تربیت کنند.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۵۹۴ کتابدار از ۷۳۰۷ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۹۰۸۳۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۶ کتابخانه درجه دو و ۸۵۵ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۹ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۵۲ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۶۹ کتابخانه شهری و ۲۸۳۸ کتابخانه روستایی است و ۷۳۴۲۹۶ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۰۹۶۹۶ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۸ کتابخانه شهری و ۳۱۱۹ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۴۷۸۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -