معاون اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی: ۸ هزار جلد کتاب مذهبی در کتابخانه‌های مساجد خراسان جنوبی توزیع شد

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی از توزیع هشت هزار جلد کتاب مذهبی در کتابخانه‌های مساجد و شبستان‌های استان خبر داد.

حجت‌الاسلام محمدعلی سلم آبادی در گفت و گو با خبرنگار مهر بیان کرد: هشت هزار جلد کتاب در ۷۰۰ نقطه از کتابخانه‌های مساجد و شبستان‌های خراسان جنوبی توزیع شد.

وی با بیان اینکه این کتاب‌ها با موضوعات مذهبی و کودکانه در کتابخانه‌ها توزیع شده است، افزود: افزایش سطح آگاهی عموم جامعه و ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی از اهداف این امر است.

حجت‌الاسلام سلم آبادی مطالعه را راهی مناسب برای تقویت روحیه دینی کودکان و نوجوانان دانست و افزود: گاهی والدین به دلیل ناآگاهی و درک نادرستی که از مسائل دینی و مذهبی دارند، نمی‌توانند راهنمای خوبی برای کودکان و نوجوانان باشد.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: مطالعه کتاب‌های دینی و اسلامی به افراد کمک می‌کند تا به درک صحیحی از این مسائل دست یابند و به رشد و شکوفایی برسند.

وی با بیان اینکه مطالعه صحیح، زمینه‌ساز تفکر و خلاقیت کودکان و نوجوانان است، افزود: خواندن کتاب‌ها، مطالب و مضامین مختلف موجب شکل‌گیری ارزش‌های گوناگون در ذهن افراد می‌شود.

حجت‌الاسلام سلم آبادی با بیان اینکه مساجد محل حضور اقشار مختلف جامعه است، اظهار کرد: باید در راستای غنی‌سازی کتب موجود در این مکان‌های مقدس تلاش شود.

وی با بیان اینکه کتاب مایه آرامش روحی انسان است، گفت: کتاب همدمی است که اندوه را می‌زداید و مطالعه کننده را از تنهایی رهایی می‌دهد.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۵۹۹ کتابدار از ۷۳۲۰ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۸۹۸۷۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۶ کتابخانه درجه دو و ۸۵۴ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۶۸ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۷۵ کتابخانه شهری و ۲۸۴۵ کتابخانه روستایی است و ۷۳۴۲۳۶ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۱۱۵۲۸ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۶ کتابخانه شهری و ۳۱۲۱ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۳۵۱۴ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -