سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد همدان: کتابخانه‌های مساجد همدان 55 هزار عضو دارد

سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان همدان از عضوگیری 55 هزار نفری در کتابخانه‌های مساجد همدان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، حمیدرضا ناهیدی فرد ظهر امروز در انجمن کتابخانه‌های استان همدان، اظهار کرد: از یک‌هزار و 850 مسجد در همدان، 550 مسجد مجوز فعالیت فرهنگی و هنری دریافت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه در برش شهری 157 باب کتابخانه و در برش روستایی 136 کتابخانه در استان فعال است، افزود:‌ 191 کتابخانه باز در شبستان مساجد فعال است.

سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان همدان با اشاره به عضوگیری 55 هزار نفر در کتابخانه مساجد استان، خاطرنشان کرد: در دورترین نقاط استان هم کتابخانه وجود دارد که به صورت خودجوش و به شکل مردمی اداره می‌شود.

وی با بیان اینکه یک میلیون و 36 هزار جلد کتاب در مساجد تامین شده است، گفت: هر سال 10 هزار جلد کتاب طی دو مرحله در مساجد توزیع می‌شود.

ناهیدی‌فرد گفت:‌ از سال 96 به دلیل مشکلات مالی، اعتبار تجهیزات در اختیار قرار نگرفته در حالی تا سال 95 این امکان فراهم بود.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۵۹۹ کتابدار از ۷۳۲۰ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۸۹۸۷۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۶ کتابخانه درجه دو و ۸۵۴ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۶۸ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۷۵ کتابخانه شهری و ۲۸۴۵ کتابخانه روستایی است و ۷۳۴۲۳۶ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۱۱۵۲۸ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۶ کتابخانه شهری و ۳۱۲۱ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۳۵۱۴ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -