کتابخانه های مساجد نیازمند تجهیزات هستند

حمید رضا ناهیدی فرد سرپرست دبیرخانه کانون های مساجد استان همدان روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: سالانه 10 هزار جلد کتاب در 2 مرحله بین کتابخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد توزیع می شود، اما به لحاظ امکانات سخت افزاری نیازمند تخصیص اعتبار است.
وی افزود: تاکنون 293 باب کتابخانه در کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان حتی در دورترین روستاها دایر شده و در حال فعالیت هستند.
ناهیدی فرد با بیان اینکه این کتابخانه ها از نوع مخزن دار هستند افزود: از این تعداد 157 کتابخانه در مساجد سطح شهر و 136 باب در روستاها به علاقه مندان خدمات رسانی می کنند.
  سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد همدان به وجود 191 کتابخانه باز در شبستان مساجد نیز اشاره کرد و گفت: در این مساجد امکانات و شرایط دایر کردن کتابخانه مخزن دار وجود ندارد.
وی یادآور شد: یک میلیون و 36 هزار جلد کتاب در کتابخانه های کانون های فرهنگی و هنری مساجد گردآوری شده و 55 هزار عضو این کتابخانه ها از این منابع استفاده می کنند.
ناهیدی فرد کانون های فرهنگی و هنری مساجد را بستری ارزان و امن برای اجرای برنامه های فرهنگی و هنری کودکان و نوجوانان دانست و افزود: خانواده ها اعتماد ویژه ای به مسجد داشته و بدون هیچ دغدغه ای فرزندانشان را به این مکان هدایت می کنند.

هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۵۵۷ کتابدار از ۷۳۰۴ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۷۲۶۳۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۴ کتابخانه درجه یک و ۳۱۶ کتابخانه درجه دو و ۸۵۵ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۵ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۵۴ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۷۰ کتابخانه شهری و ۲۸۳۴ کتابخانه روستایی است و ۷۳۳۷۰۶ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۰۸۸۹۴ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۸ کتابخانه شهری و ۳۱۱۹ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۴۷۸۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -