کتابخانه های مساجد ظرفیتی عظیمی برای جذب جوانان و نوجوانان به سمت مطالعه هستند.

سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد چهارمحال و بختیاری با حضور امام جمعه گندمان از روند فعالیت کتابخانه کانون فرهنگی هنری شهدا روستای امام قیس بازدید کرد.
محمد رضا مظاهری امروز (28 مهر) در بازدید از کتابخانه کانون فرهنگی هنری امام رضا (علیه السلام) روستای امام قیس که با حضور امام جمعه گندمان صورت گرفت گفت: کتابخانه های مساجد ظرفیتی عظیمی برای جذب جوانان و نوجوانان به سمت مطالعه هستند.

سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد چهارمحال و بختیاری افزود: کتابخانه های کانون های فرهنگی هنری در استان به صورت رایگان به علاقه مندان کتاب و کتابخوانی خدمات رسانی می کنند.

وی ابراز کرد: همه کتابخانه های مساجد در سطح استان دارای حجم عظیمی از کتاب های مختلف در همه حوزه ها هستند که این امر کار را برای مراجعه کنندگان به کتابخانه های مساجد آسان کرده است.

مظاهری یکی از اهداف راه اندازی کتابخانه های مساجد را ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی بین عموم مردم به ویژه جوانان و نوجوانان دانست و گفت: از کتابخانه های مساجد انتظار می رود با اجرای برنامه هایی همچون مسابقات کتابخوانی در محله و مسجد در جهت ارتقای نهضت مطالعه مفید در جامعه قدم بردارند.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۵۵۷ کتابدار از ۷۳۰۴ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۷۲۶۳۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۴ کتابخانه درجه یک و ۳۱۶ کتابخانه درجه دو و ۸۵۵ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۵ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۵۴ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۷۰ کتابخانه شهری و ۲۸۳۴ کتابخانه روستایی است و ۷۳۳۷۰۶ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۰۸۸۹۴ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۸ کتابخانه شهری و ۳۱۱۹ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۴۷۸۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -