کتابخانه های مساجد ظرفیتی عظیمی برای جذب جوانان و نوجوانان به سمت مطالعه هستند.

سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد چهارمحال و بختیاری با حضور امام جمعه گندمان از روند فعالیت کتابخانه کانون فرهنگی هنری شهدا روستای امام قیس بازدید کرد.
محمد رضا مظاهری امروز (28 مهر) در بازدید از کتابخانه کانون فرهنگی هنری امام رضا (علیه السلام) روستای امام قیس که با حضور امام جمعه گندمان صورت گرفت گفت: کتابخانه های مساجد ظرفیتی عظیمی برای جذب جوانان و نوجوانان به سمت مطالعه هستند.

سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد چهارمحال و بختیاری افزود: کتابخانه های کانون های فرهنگی هنری در استان به صورت رایگان به علاقه مندان کتاب و کتابخوانی خدمات رسانی می کنند.

وی ابراز کرد: همه کتابخانه های مساجد در سطح استان دارای حجم عظیمی از کتاب های مختلف در همه حوزه ها هستند که این امر کار را برای مراجعه کنندگان به کتابخانه های مساجد آسان کرده است.

مظاهری یکی از اهداف راه اندازی کتابخانه های مساجد را ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی بین عموم مردم به ویژه جوانان و نوجوانان دانست و گفت: از کتابخانه های مساجد انتظار می رود با اجرای برنامه هایی همچون مسابقات کتابخوانی در محله و مسجد در جهت ارتقای نهضت مطالعه مفید در جامعه قدم بردارند.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۵۹۹ کتابدار از ۷۳۱۳ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۹۵۷۷۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۷ کتابخانه درجه دو و ۸۵۴ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۹ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۵۸ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۷۱ کتابخانه شهری و ۲۸۴۲ کتابخانه روستایی است و ۷۳۴۵۸۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۱۱۲۶۸ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۹ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۹ کتابخانه شهری و ۳۱۲۰ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۴۷۸۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -