۱۵ هزار نفر در کتابخانه‌های مساجد گیلان عضو هستند.

سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان گفت: ۱۵ هزار نوجوان و جوان گیلانی عضو کتابخانه‌های مساجد استان بوده و از خدمات آن بهره می‌گیرند.

حسن وحدتی پور، با اشاره به راه‌اندازی کتابخانه در مساجد استان به خبرنگار خبرگزاری شبستان از رشت گفت: کتابخانه‌های مساجد در راستای ترویج و رونق بخشیدن به فرهنگ کتاب و کتابخوانی در مساجد تاسیس شده‌اند.

سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان تشویق و ترغیب نمازگزاران به کتابخوانی را از دیگر اهداف کتابخانه‌های مساجد بیان و اظهار کرد: هم‌اکنون ۲۴۵ کتابخانه در مساجد استان راه‌اندازی شده که به صورت مخزن‌دار(بسته) و در شبستان مساجد(باز) فعالیت می‌کنند.

وی با بیان اینکه ۱۵۰ کتابخانه در داخل مساجد به دوستداران کتاب، خدمات ارائه می‌دهند افزود: ۹۵ کتابخانه نیز دارای مخزن و اتاقی مجزا در مساجد است.

وحدتی پور تصریح کرد: ۱۵ هزار نوجوان و جوان گیلانی عضو کتابخانه‌های مساجد استان بوده و از خدمات آن بهره می‌گیرند.

وی با بیان اینکه ۲۴۵ کتابدار در کتابخانه‌های مساجد فعالیت می‌کنند افزود: فعالیت کتابداران در کتابخانه‌های مساجد داوطلبانه و رایگان است.

سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان از تدارک ویژه برنامه‌های هفته کتاب در مساجد خبر داد و افزود: برگزاری ایستگاه نقاشی در کانون‌های مساجد منتخب، برگزاری مسابقات کتاب‌خوانی ویژه بزرگداشت هفته کتاب، دیدار کتابداران و اعضای کتابخانه‌ها با مسئولان و برگزاری نمایشگاه کتاب از برنامه‌های تدارک دیده شده در هفته کتاب است.

وی با اشاره به تجهیز کتابخانه‌ها و اهدا کتاب در طول این هفته تصریح کرد: تقدیر از کتابداران کتابخانه‌های مساجد، معرفی کتابخانه‌های مساجد موفق و الگو و برگزاری دوره‌های آموزشی کتابداران از دیگر برنامه‌های پیش بینی شده این ایام است.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۵۹۹ کتابدار از ۷۳۱۳ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۹۵۷۷۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۷ کتابخانه درجه دو و ۸۵۴ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۹ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۵۸ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۷۱ کتابخانه شهری و ۲۸۴۲ کتابخانه روستایی است و ۷۳۴۵۸۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۱۱۲۶۸ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۹ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۹ کتابخانه شهری و ۳۱۲۰ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۴۷۸۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -