تجهیز و تکمیل کتابخانه‌های مساجد لردگان

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لردگان از تجهیز و تکمیل کتابخانه‌های مساجد این شهرستان خبر داد.
 رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لردگان با بیان این مطلب، گفت: اين اقدام در راستای عمل به فرمايشات مقام معظم رهبری بر حمايت از کتاب و کتاب‌خوانی و برای مساجد که به‌عنوان بزرگ‌ترين سرمايه‌های ملت مسلمان در تأمين حيات معنوی و روحانی است، انجام می‌شود.
وی افزود: مساجد در شکوفايی انقلاب و بصيرت‌افزايی و بيداری توده ملت‌های مسلمان نقش مهمی داشته است و اميدواريم با تعامل خوب متوليان مساجد، جوانان و نوجوانان از اين کتابخانه‌ها جهت علم‌اندوزی کمال استفاده را ببرند.
هچنین خدری از برگزاری نشست گروه ارزیاب اداره‌کل تبلیغات اسلامی چهارمحال‌وبختیاری با اداره تبلیغات اسلامی لردگان خبر داد و گفت: این نشست با حضور سه تن از ارزیابان اداره‌کل این استان و با هدف ارزیابی کارشناسان فرهنگی و تشکل‌های دینی در مناسبت‌های مختلف برگزار شد.
وی عنوان کرد: برای فعال‌تر شدن برنامه‌های فرهنگی در مراکز این شهرستان بايد با در نظر گرفتن شعار سازمان تبليغات اسلامی يعنی حمايت، هدايت و نظارت برنامه‌ها را واگذار و تا به نتيجه رسيدن آن ناظر جدی باشيم.

هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۵۹۷ کتابدار از ۷۳۱۰ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۹۳۴۳۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۶ کتابخانه درجه دو و ۸۵۵ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۹ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۵۵ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۷۱ کتابخانه شهری و ۲۸۳۹ کتابخانه روستایی است و ۷۳۴۳۱۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۰۹۹۷۱ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۹ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۹ کتابخانه شهری و ۳۱۲۰ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۴۷۸۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -