۵ درصد کتابخانه ها مساجد کشور به سیستان و بلوچستان اختصاص دارد

معاون فرهنگی ستادعالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور با بیان اینکه دو هزار جشن با عنوان بهار مهربانی در مساجد کشور برگزار شد، گفت: ۵ درصد کتابخانه ها مساجد کشور به سیستان و بلوچستان اختصاص دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از زاهدان، سعید سعادتی معاون فرهنگی ستادعالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور در نشست خبری با  اصحاب رسانه بیان داشت: اگر تاریخ اسلام را مطالعه کنیم تاثیرگذارترین و مرجع ترین کتابخانه ها در درون و جوار مساجد شکل گرفته است.

 وی با بیان اینکه بیش از 13 هزار کتابخانه در مساجد کشور فعال هستند، افزود: 6 هزار کتابخانه مخزن دار و حدود 6 هزار کتابخانه باز در مساجد کشور فعال هستند.

 معاون فرهنگی ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور ادامه داد: سیستان و بلوچستان با داشتن 580 کتابخانه مخزن دار و باز، 5 درصد کتابخانه ها مساجد کشور به خود اختصاص داده و شاهد رشد و توسعه کتابخانه های استان هستیم.

 سعادتی با اشاره به اینکه به مناسبت هفته کتاب 5 میلیارد تومان در سراسر کشور کتاب توزیع شده است، گفت:  کاروان کتاب امروز به استان رسیده است و کتابهای این کاروان توزیع شده و تا پایان این هفته این کتاب ها توزیع می شود.

 وی افزود: در هفته کتاب 250 هزار جلد کتاب در رشته های مختلف در استانهای کشور توزیع شده است.

 معاون فرهنگی ستادعالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور تصریح کرد: با وجود فضای مجازی، کتاب جایگاه خودشان را دارد و هیچ چیزی نمی تواند جایگاهش را به خطر بیندازد.

 سعادتی بیان داشت:   14 هزار کتابدار در کتابخانه های مخزن دار به صورت داوطلبانه و بدون پرداخت هزینه ای در مساجد فعالیت دارند.

 وی افزود: اگر نویسندگان مورد تقدیر قرار بگیرند کتاب ها از لحاظ کمی و کیفی گسترش می یابد.

 وی با اشاره به ایجاد 22 هزار کانون در کشور به برکت انقلاب اسلامی گفت: دو هزار جشن توسط این کانون ها به مناسبت هفته وحدت با عنوان بهار مهربانی در مساجد کشور برگزار می شود.

 معاون ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور اظهار کرد: برگزاری سیزدهمین جشنواره مدهامتان از دیگر برنامه های امسال این ستاد است که علاوه بر این که قسمت فرهنگی به این برنامه اضافه شده است، نوجوانان زیر 16 سال نیز می توانند در آن شرکت کنند، مرحله نهایی این جشنواره اردیبهشت ماه در مشهد برگزار می شود.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۵۹۹ کتابدار از ۷۳۱۰ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۹۴۱۷۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۷ کتابخانه درجه دو و ۸۵۴ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۹ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۵۵ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۷۱ کتابخانه شهری و ۲۸۳۹ کتابخانه روستایی است و ۷۳۴۲۵۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۱۰۹۶۸ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۹ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۹ کتابخانه شهری و ۳۱۲۰ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۴۷۸۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -