مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان: کتابخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان ۱۴ هزار عضو دارد

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان ضمن بیان اینکه توسعه کتابخانه‌ها راهی برای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن است، گفت: کتابخانه این نهاد ۱۴ هزار عضو دارد.

حجت‌الاسلام محمدرضا حدادیان در حاشیه افتتاح نمایشگاه کتاب بزرگ شاهرود در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه کتابخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان ۱۴ هزار و ۷۳۹ عضو دارد، ابراز داشت: در مجموع ۸۵ کتابخانه در استان فعال است که معتقدیم توسعه زیرساخت‌های فرهنگی نظیر ساخت کتابخانه بهترین راه مقابله با هجمه فرهنگی دشمن است.

وی بابیان اینکه در شرایطی که دشمن با ایجاد جنگ رسانه ای و هجمه‌های فرهنگی به دنبال نفوذ در ایران است می بایست به ابزارهای فرهنگی مجهز شویم، اضافه کرد: بر این اساس از میزان ۸۵ کتابخانه مساجد استان ۶۲ مورد شهری و ۲۳ مورد روستایی است که در تلاش برای تجهیز کتابخانه‌های روستاها هستیم.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان بابیان اینکه برپایی نمایشگاه زمینه آشنایی نسل جوان را با تازه‌های نشر فراهم می‌کند، ابراز داشت: ۱۰۰عنوان کتاب در این نمایشگاه از ناشران استان رونمایی خواهد شد که تجمیع این عناوین زیر یک سقف و برخورداری از فضای مطالعه می‌تواند در ترویج فرهنگ مطالعه موثر باشد.

حدادیان بابیان اینکه کانون‌های مساجد ظرفیت خوبی برای مطالعه کتاب هستند، تصریح کرد: در مجموع کتابخانه‌های مساجد استان سمنان هفت هزارو ۸۸۶ متر مربع مساحت را شامل می‌شود که قطعا برای تشویق جوان ها به مطالعه می‌کوشیم تا این میزان افزایش پیدا کند.

وی اضافه کرد: امروز مطالعه نه تنها در عصر حاضر بلکه یک هزار و ۴۰۰ سال پیش توسط خداوند به پیامبر امر شد که نشان می دهد در دین اسلام بیش از هر چیز به مطالعه توصیه و سفارش شده است و امروز نیز با توجه به نیازهای جدید می‌بایست با برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی به ارتقا سرانه مطالعه در جامعه کمک کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، شانزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان سمنان ۱۱ لغایت ۱۶ آبان ماه در محل سالن شهید اکبری شاهرود صبح‌ها ۹ تا ۱۲ و عصرها ۱۶ تا ۲۰ آماده میزبانی از علاقه‌مندان به کتاب است.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۵۹۹ کتابدار از ۷۳۲۰ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۸۹۸۷۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۶ کتابخانه درجه دو و ۸۵۴ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۶۸ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۷۵ کتابخانه شهری و ۲۸۴۵ کتابخانه روستایی است و ۷۳۴۲۳۶ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۱۱۵۲۸ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۶ کتابخانه شهری و ۳۱۲۱ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۳۵۱۴ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -