وجود ۱۷۳ کتابخانه مخزن‌دار در مساجد خراسان‌شمالی

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد خراسان‌شمالی گفت: با توجه به وجود ۲۹۳ کتابخانه در مساجد استان ۱۷۳ کتابخانه مخزن‌دار است.
هاشم شیرازیان، مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی‌وهنری مساجد استان در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان‌شمالی اظهار کرد: از مجموع ۲۹۳ باب کتابخانه‌های دایر در مساجد استان ۱۷۳ باب مخزن‌دار و ۱۲۰ باب نیز کتابخانه باز است.
وی ادامه داد: درحال حاضر۱۱۶ کتابدار مسئولیت ارائه خدمات از قبل نام نویسی اعضا، امانت دهی و تحویل کتاب را در این تعداد از کتابخانه‌ها برعهده دارند.
شیرازیان یادآور شد: کتابخانه‌های مساجد خراسان‌شمالی ٢٦٣ هزار و ٥١٥ جلد کتاب دارد که علاقه مندان می توانند در نقاط شهری و روستایی از آن استفاده کنند.
وی با اشاره به فعالیت بیش از۳۶۰ کانون فرهنگی و هنری در مساجد استان، گفت: دربرنامه ششم توسعه باید درهمه مساجد شهری و روستاهای بالای یک هزار نفر کانون‌های فرهنگی و هنری تاسیس کنیم.
شیرازیان با بیان اینکه بیش از۲۲۰ مورد ازاین کانون‌ها در مناطق شهری و مابقی هم روستایی هستند، گفت: در حال حاضر بیش از یک هزار و۶۵ باب مسجد در استان وجود دارد که ۸۷۳ باب مسجد در روستاها ومابقی در نقاط شهری و ۲۰ باب از مساجد استان مربوط به مساجد اهل تسنن است.

هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۵۹۹ کتابدار از ۷۳۲۰ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۸۹۸۷۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۶ کتابخانه درجه دو و ۸۵۴ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۶۸ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۷۵ کتابخانه شهری و ۲۸۴۵ کتابخانه روستایی است و ۷۳۴۲۳۶ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۱۱۵۲۸ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۶ کتابخانه شهری و ۳۱۲۱ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۳۵۱۴ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -