معاون فرماندار سلسله: کتابخانه های مساجد باید به کتاب های چاپ جدید تجهیز شوند

معاون سیاسی فرماندار سلسله گفت: کتابخانه های مساجد به منظور جذب جوانان باید به کتاب هایی که به تازگی منتشر شده اند تجهیز شوند.
عابدین گراوند روز یکشنبه در نشست هماهنگی و هم افزایی دستگاه های مرتبط با امور مساجد در سالن جلسات سپاه ناحیه شهرستان، اظهار داشت: مساجد و مدیریت آن در نظام جمهوری اسلامی ایران دارای جایگاه ویژه ای است که می بایست با برنامه ریزی و بهره مندی مناسب از امکانات، مشکلات احتمالی آنها را برطرف کرد.
وی با بیان اینکه یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب بسیج و فرهنگ بسیجی است، افزود: مساجد از مهمترین کانون های مقابله با دشمنان هستند که ضروری است با توجه به هجمه های دشمنان علیه نظام، این پایگاه ها تقویت شوند.
گراوند با تاکید بر اینکه مساجد نماد اتحاد و وحدت جوانان هستند، عنوان کرد: کتابخانه های مساجد به منظور راغب تر شدن و جذب جوانان به مساجد باید به کتابهای به روز مجهز شوند.
وی با تاکید بر برگزاری پررنگ یادواره های شهدا، خاطرنشان کرد: موضوع اعتبارات مساجد در جلسات برنامه ریزی شهرستان مطرح و پیگیری خواهد شد.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سلسله نیز با اشاره به اینکه بیش از 100 مسجد و حسینیه درسطح شهرستان وجود دارد، اظهار داشت: وجود سه امامزاده و چند بقعه متبرکه و موقوفه هایی که در شهرستان وجود دارد دایر شدن نمایندگی اوقاف را در شهرستان می طلبد.

هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۵۹۹ کتابدار از ۷۳۱۰ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۹۴۱۷۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۷ کتابخانه درجه دو و ۸۵۴ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۹ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۵۵ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۷۱ کتابخانه شهری و ۲۸۳۹ کتابخانه روستایی است و ۷۳۴۴۳۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۱۰۹۶۸ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۹ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۹ کتابخانه شهری و ۳۱۲۰ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۴۷۸۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -