فعالیت ۱۰۰ کتابخانه در مساجد استان لرستان

سرپرست دبیرخانه کانون‌های مساجد لرستان گفت: یکصد کتابخانه در کانون‌های مساجد استان فعال هستند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان ، محمد ابدالی‌پور، در نشست گرامیداشت هفته کتاب، اظهار کرد: هفته کتاب و کتابخوانی فرصتی برای برنامه‌ریزی ویژه برای تقویت این فرهنگ غنی در جامعه بویژه در بین نسل جوان و نوجوان است.
وی تقویت فرهنگ کتابخوانی را مهم‌ترین زیرساخت توسعه فرهنگی دانست و گفت: کتابخانه‌های مساجد نقش موثری در تقویت فرهنگ کتاب و کتابخوانی دارند.
ابدالی‌پور، با تاکید بر ضرورت تقویت کتابخانه مساجد، تصریح کرد: کتابخانه‌های مساجد نقش بسیار مهمی در توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی دارند و جذب جوانان و نوجوانان به مساجد دارند.
سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد لرستان از برگزاری مسابقه کتابخوانی ویژه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خبرداد و گفت: این مسابقه کتاب از کتاب خداحافظ کرخه به نویسندگی داوود امیریان برگزار می‌شود.
وی با اشاره به اینکه این مسابقه کتابخوانی بین علاقمندان بخش کتابخانه‌های مساجد و مدیران، رابطان و اعضای کانون‌های فرهنگی هنری مساجد لرستان برگزار می‌شود، افزود: ۱۰۰ کتابخانه در مساجد استان فعالیت دارند؛ این تعداد کتابخانه مسجد مخزن‌دار هستند.
ابدالی‌پور به راه‌اندازی ۵۹ کتابخانه باز در مساجد استان لرستان توسط دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد لرستان اشاره کرد و یادآور شد: پوشش خبری و رسانه‌ای فعالیت‌های انجام شده در هفته کتاب و معرفی کتابخانه‌های مساجد موفق و الگو، برگزاری دوره آموزش کتابداری و نرم‌افزار مهر مساجد و تجلیل از نویسندگان کتاب در حوزه از جمله برنامه‌های تدوین شده جهت بزرگداشت هفته کتاب در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد است.
سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد لرستان با بیان اینکه اطلاع رسانی به اعضای کتابخانه‌ها و کانون‌ها در راستای مشارکت در مسابقه کتابخوانی کشوری، شرکت در جشنواره روستاهای دوستدار کتاب، بروز رسانی اطلاعات کتابخانه های مساجد استان در پایگاه اطلاع رسانی کتابخانه‌های مساجد کشور از دیگر برنامه‌های تدوین شده به مناسبت گرامیداشت هفته کتاب در این کانون‌های فرهنگی هنری است، افزود: ابلاغ بسته‌های برنامه‌های پیشنهادی به کتابخانه‌های مساجد استان، اجرای طرح‌های مسجد، کتاب، مدرسه، مسجد، کتاب، خانواده و مسجد کتاب و محله از دیگر برنامه‌های تدوین شده به مناسبت هفته کتاب ویژه کانون‌های فرهنگی هنری و کتابخانه‌های مساجد است.

هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۰ کتابدار از ۷۳۳۱ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۹۰۰۸۲۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۶ کتابخانه درجه دو و ۸۵۴ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۹ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۷۷ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۸۳ کتابخانه شهری و ۲۸۴۸ کتابخانه روستایی است و ۷۳۵۱۳۲ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۱۲۹۵۵ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۶ کتابخانه شهری و ۳۱۲۱ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۳۵۱۴ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -