علیرضا پولاد خبرداد: توزیع ۴۵ هزار جلد کتاب به کتابخانه های مساجد استان بوشهر/ موثر بودن نقش مطالعه در ارتقاي فرهنگ عمومی جامعه

سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر از توزیع ۴۵ هزار جلد کتاب ویژه گروه سنی کودکان، نوجوانان و عمومی در قالب بیش از ۱۳۵۰ عنوان کتاب به کتابخانه های مساجد شهرستان ها خبرداد.
علیرضا پولاد، سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر (26 آذر) جمع خبرنگاران نشریات و رسانه های سایبری اظهار کرد: تعداد 45 هزار جلد کتاب ویژه گروه سنی کودکان، نوجوانان و عمومی در قالب بیش از 1350 عنوان کتاب به کتابخانه های مساجد 10شهرستان بوشهر توزیع و ارسال شده است.

 سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر در ادامه با اشاره به اینکه 140 کتابخانه مخزن دار کانونی در سطح استان بوشهر فعالیت می کنند، افزود: 52 درصد از کتابخانه مخزن دار کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر کتابخانه مخزن دار روستایی هستند.

 ترويج فرهنگ مطالعه؛ كاهش آسيب هاي اجتماعي

وی ترویج فرهنگ مطالعه در میان جوانان و نوجوان را یکی از اهداف این حرکت بزرگ فرهنگ برشمرد و بیان کرد: ترويج فرهنگ مطالعه و علم آموزي باعث كاهش آسيب هاي اجتماعي مي شود و لذا نقش مطالعه در ارتقاي فرهنگ عمومی جامعه مؤثر است.

 پولاد در پایان با اشاره به اینکه دين اسلام به كتاب و كتابت عجين شده است، عنوان کرد: کتابخواني دروازه پیشرفت و راه توسعه فرهنگي است و بدین منظور می بایست برنامه‌ريزي فرهنگي براي ترويج كتابخواني در تمامی نقاط شهری و روستایی کشور صورت گيرد.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۵۹۹ کتابدار از ۷۳۱۰ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۹۴۱۷۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۷ کتابخانه درجه دو و ۸۵۴ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۹ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۵۵ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۷۱ کتابخانه شهری و ۲۸۳۹ کتابخانه روستایی است و ۷۳۴۴۳۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۱۰۹۶۸ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۹ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۹ کتابخانه شهری و ۳۱۲۰ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۴۷۸۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -