مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس بوشهر خبر داد؛ تجهیز کتابخانه‌های کانون‌های مساجد بوشهر به کتاب‌های دفاع مقدس

مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس بوشهر گفت: به منظور آشنایی بیشتر جوانان با فرهنگ ایثار و شهادت، کتابخانه‌های کانون‌های فرهنگی مساجد استان بوشهر به کتاب‌های دفاع مقدس مجهز خواهد شد.
به گزارش خبرنگار دفاع پرس از بوشهر، سردار «غلامعلی کفاش» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بوشهر در دیدار با مسئول ستاد کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان با بیان اینکه جوانان نعمت ارزنده‌ای برای انقلاب محسوب می‌شوند، اظهار داشت: کانون‌های فرهنگی مساجد، ظرفیت مناسبی جهت نشر و ارتقای فرهنگ ایثار و شهادت است.

وی با اشاره به اینکه در کانون مساجد می‌توان در راستای اهداف بنیاد حفظ آثار نشر ارزش‌های دفاع مقدس در بین جوانان قدم برداشت گفت: باید جهت هرچه بهتر برگزار شدن مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برنامه‌های مناسبی جهت جوانان مسجد تدارک و اجرا شود.

کفاش با تأکید بر تعامل بیشتر بین اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان و کانون فرهنگی مساجد خاطرنشان کرد: کتابخانه‌های کانون های فرهنگی مساجد استان بوشهر، به کتاب های دفاع مقدس جهت آشنایی بیشتر جوانان با فرهنگ ایثار و شهادت مجهز خواهد شد.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۵۹۹ کتابدار از ۷۳۱۰ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۹۴۱۷۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۷ کتابخانه درجه دو و ۸۵۴ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۹ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۵۵ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۷۱ کتابخانه شهری و ۲۸۳۹ کتابخانه روستایی است و ۷۳۴۴۳۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۱۰۹۶۸ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۹ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۹ کتابخانه شهری و ۳۱۲۰ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۴۷۸۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -