مسئول دبیرخانه کانون های مساجد خراسان جنوبی: شرکت در مسابقه کتابخوانی «انسان ۲۵۰ساله» تمدید شد

حجت الاسلام سبزه کار از تمدید مهلت شرکت در مسابقه کتابخوانی «انسان ۲۵۰ ساله» خبر داد و گفت: علاقمندان می توانند تا ۱۲ بهمن در این مسابقه شرکت کنند.

حجت الاسلام «ابراهیم سبزه کار» در گفتگو با خبرنگار شبستان در بیرجند گفت: انسان ۲۵۰ ساله، کتابی حاوی بخش‌هایی از سخنان و برخی از نوشته‌های مقام معظم رهبری درباره زندگی سیاسی امامان شیعه است.

 مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد خراسان جنوبی با اشاره به اینکه رویکرد محوری این کتاب، مبتنی بر چند جمله از سخنان رهبر ایران در سال ۱۳۶۵ بوده که معتقدند زندگی امامان شیعه علی رغم تفاوت ظاهری در مجموع یک حرکت مستمر و طولانی است که ۲۵۰ سال ادامه پیدا کرده است، افزود: نام کتاب هم از همین فراز معظم له گرفته شده است.

 وی ادامه داد: کتاب انسان ۲۵۰ ساله، در ۱۷ فصل به دنبال تبیین یکپارچه و منسجم این گزاره که امامان شیعه از لحظه وفات پیامبر تا سال ۲۶۰ه‍.ق، به دنبال تشکیل حکومت اسلامی با اتکا به مبارزه سیاسی و بدون ورود به مبارزه مسلحانه بودند و محتویات کتاب، از میان سخنان رهبر ایران در بازه اردیبهشت ۱۳۵۹ تا اسفند ۱۳۸۹ انتخاب شده است.

 

 حجت الاسلام سبزه کار با اشاره به اینکه این مسابقه به شیوه پیامکی و به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی امسال برگزار شده است و اخرین مهلت شرکت در این مسابقه ۹ دی امسال بوده است، افزود: تاکنون بیش از یکهزار پیامک به سامانه پیامکی اعلام شده «۱۰۰۰۸۹۴۰۵۶۱» ارسال شده است که با توجه به درخواست دیگر استان‌ها مهلت شرکت در این مسابقه تمدید شد.

 وی گفت: علاقمندان به شرکت در این مسابقه تا ۱۲ بهمن فرصت دارند پاسخ صحیح را به سامانه پیامکی اعلام شده ارسال شده کنند.

 وی یادآور شد: قرعه کشی برندگان این مسابقه همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب و دهه مبارک فجر انجام خواهد شد.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۰ کتابدار از ۷۳۳۱ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۹۰۰۸۲۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۶ کتابخانه درجه دو و ۸۵۴ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۹ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۷۷ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۸۳ کتابخانه شهری و ۲۸۴۸ کتابخانه روستایی است و ۷۳۵۱۳۲ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۱۲۹۵۵ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۶ کتابخانه شهری و ۳۱۲۱ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۳۵۱۴ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -