مسئول دبیرخانه کانون های مساجد خراسان رضوی؛ طرح «شنبه ها با کتاب» در کانون های مساجد خراسان رضوی اجرا می شود

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی از برگزاری طرح شنبه های با کتاب در سطح کانون های فرهنگی هنری مساجد استان خبر داد.

محمد حسین عبداللهی در حاشیه بیستمین نمایشگاه بین المللی کتاب مشهد به خبرنگار خبرگزاری شبستان گفت:در نمایشگاه کتاب امسال تفاوت هایی فراوانی نسبت به سال گذشته در آن احساس می شود و با نگاه و سیاست گذاری که از مدتها قبل در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی انجام شده توانسته به یک اتقاق نظر و یک وحدت جمعی بیشتری بین دست اندرکاران و مشارکت کنندگان در امر برگزاری نمایشگاه دست پیدا کند.

 مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی با بیان اینکه بیستمین نمایشگاه بین المللی کتاب مشهد از نظر کیفی و حضور مردم نسبت به سالهای گذشته متفاوت است، اظهارداشت:برنامه های جنبی، متنوع و مشارکت دستگاههای همکاری کننده مانند حوزه علمیه، آستان قدس و شهرداری نسبت به سال گذشته بهتر شده است.

 عبداللهی با اشاره به اینکه طرح شنبه های با کتاب در سطح کانون های مساجد استان اجرا می شود، ادامه داد: امسال برای اولین بار به حوزه اهل قلم، نوسندگان و پژوهشگران کانون های مساجد ورود پیدا کردیم و برای اولین بار هم جلسه انجمن اهل قلم و نویسندگان کانون های مساجد برگزار شد همچنین در هفته کتاب سیاست ما در کانون ها برگزاری هفته کتاب نبود بلکه بما برای یک ماه برنامه ریزی کرده ایم.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۱ کتابدار از ۷۳۴۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۹۳۴۵۲۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۶ کتابخانه درجه دو و ۸۵۵ کتابخانه درجه سه و ۱۹۸۵ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۸۱ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۹۲ کتابخانه شهری و ۲۸۵۰ کتابخانه روستایی است و ۷۳۶۸۹۷ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۱۴۴۳۸ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۳ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۷ کتابخانه شهری و ۳۱۱۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۰۲۵۴ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -