نماینده مردم بوشهر در مجلس شورای اسلامی: اختصاص درآمد عمومی شهرداری‌ها به کتابخانه‌های کانون‌های مساجد الزامی است

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت تدبیر و امید التزام بر تخصیص ۱ درصدی از درآمدهای عمومی شهرداری به کتابخانه‌های کانون‌های فرهنگی هنری مساجد تاکید کردم.

به گزارش خبرگزاری شبستان از بوشهر، علیرضا پولاد، سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر (30 دی) طی دو جلسه با نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر دیدار کرد.

 حجت الاسلام عبدالحمید خدری، نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی در این دیدار با اشاره به اینکه نحوه هزینه‌کرد نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از سال 1395 تاکنون چگونه بوده است؟ را از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در صحن علنی مجلس پرسش کردم، گفت: 400 میلیارد تومان هزینه کتابخانه‌ها بوده که 310 میلیارد تومان از این رقم صرف حقوق و دستمزد و پرسنل شده است و مابقی این رقم نیز برای خرید کتاب، نگهداری و موارد دیگر هزینه شده است و یک چهارم منابع مالی مورد نیاز کتابخانه‌ها از منابع کمک دولتی بوده است و مابقی توسط سه ردیف دیگر تأمین می‌شود و همچنین در سال 94 با ارسال مستقیم خود وزارت اقتصاد به هر استان، بودجه کتابخانه‌ها ارسال شد و هر استان مبلغی را که شهرداری‌های آن منطقه پرداخت کرده بودند، به همان استان عودت داده شد، هر میزانی که شهرداری هر منطقه به عنوان نیم درصد پرداخت کرده به استان مربوطه عودت داده شده است تا به شهرهای مربوطه پرداخت شود.

 تخصیص درآمد عمومی شهرداری ها به کتابخانه های کانون های مساجد الزامی است

نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی در ادامه با ابراز اینکه ما نیز بر این موضوع واقفیم که بخش عظیمی از شهرها از درآمد محروم هستند که بخواهند نیم درصد سهم کتابخانه‌ها را پرداخت کنند، اظهار کرد: به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت تدبیر و امید التزام بر تخصیص ۱ درصدی از درآمدهای عمومی شهرداری به کتابخانه های کانون های فرهنگی هنری مساجد تاکید کردم.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۱ کتابدار از ۷۳۴۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۹۳۴۵۲۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۶ کتابخانه درجه دو و ۸۵۵ کتابخانه درجه سه و ۱۹۸۵ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۸۱ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۹۲ کتابخانه شهری و ۲۸۵۰ کتابخانه روستایی است و ۷۳۶۸۹۷ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۱۴۴۳۸ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۳ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۷ کتابخانه شهری و ۳۱۱۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۰۲۵۴ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -