۱۸ اسفند؛ با کانون های مساجد ساختمان جدید کانون و کتابخانه حضرت حجة بن الحسن (عج) هفشجان افتتاح شد

​ساختمان جدید کانون و کتابخانه حضرت حجة بن الحسن (عج) هفشجان به متراژ ۲۰۰ متر و ارزش ریالی چهار میلیارد ریال با حضور مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان به مناسبت ۱۸ اسفند سالروز تاسیس ستاد عالی کانو های مساجد کشور افتتاح شد.
محمدرضا مظاهری امروز (14 اسفند) در آیین افتتاحیه ساختمان جدید کانون و کتابخانه حضرت حجة بن الحسن (عجل الله تعالی فرجه الشریف) هفشجان گفت: این کانون و کتابخانه به متراژ 200 متر و ارزش ریالی چهار میلیارد ریال است که از امروز فعالیت خود را در زمینه های فرهنگی هنری و مذهبی و جذب جوانان و نوجوانان آغاز می کند.

 مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد چهارمحال و بختیاری در ادامه افزود: وحدت و همکاری اعضای کانون ها، هیئت امنا و پایگاه های بسیج در هرچه بهتر برگزار شدن فعالیت های کانون کمک بسزایی می کند.

 مظاهری بابیان اینکه فعالیت های کانون فرهنگی هنری حضرت حجة بن الحسن (عجل الله تعالی فرجه الشریف) هفشجان روند مطلوبی دارد افزود: جذب جوانان و نوجوانان به مسجد یکی از وظایف هر کانونی است که این مهم در کانون فرهنگی هنری حضرت حجة بن الحسن (عجل الله تعالی فرجه الشریف) به خوبی محقق شده است.

 وی بابیان اینکه هیئت امناهای هر مسجد باید همراهی بیشتر با کانون های مساجد داشته باشند گفت: با ایجاد کانون فرهنگی هنری در هر مسجد یک بستر مهم برای برگزاری برنامه های فرهنگی هنری ایجاد می شود و مردم نیز از این برنامه ها استقبال می کنند.

 مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد چهارمحال و بختیاری گفت: کتابخانه حضرت حجة بن الحسن (عجل الله تعالی فرجه الشریف) دارای کتب مفید با موضوعات متنوع می باشد که توانسته است جوانان و نوجوانان زیادی را جذب کند.

 گفتنی است: ساختمان جدید کانون و کتابخانه حضرت حجة بن الحسن (عج) هفشجان به مناسبت ۱۸ اسفند سالروز تاسیس ستاد عالی کانو های فرهنگی هنری مساجد کشور افتتاح شد.

 خاطرنشان می شود: این ساختمان به همت خیرین شهرهفشجان در اختیار کانون و کتابخانه حضرت حجة بن الحسن (عجل الله تعالی فرجه الشریف) هفشجان قرار گرفته است.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۰ کتابدار از ۷۳۴۰ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۹۲۷۵۲۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۶ کتابخانه درجه دو و ۸۵۴ کتابخانه درجه سه و ۱۹۸۵ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۸۰ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۹۰ کتابخانه شهری و ۲۸۵۰ کتابخانه روستایی است و ۷۳۶۶۸۷ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۱۴۱۸۸ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۱ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۵ کتابخانه شهری و ۳۱۱۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۰۲۵۴ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -