۱۸ اسفند؛ با کانون های مساجد ساختمان جدید کانون و کتابخانه حضرت حجة بن الحسن (عج) هفشجان افتتاح شد

​ساختمان جدید کانون و کتابخانه حضرت حجة بن الحسن (عج) هفشجان به متراژ ۲۰۰ متر و ارزش ریالی چهار میلیارد ریال با حضور مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان به مناسبت ۱۸ اسفند سالروز تاسیس ستاد عالی کانو های مساجد کشور افتتاح شد.
محمدرضا مظاهری امروز (14 اسفند) در آیین افتتاحیه ساختمان جدید کانون و کتابخانه حضرت حجة بن الحسن (عجل الله تعالی فرجه الشریف) هفشجان گفت: این کانون و کتابخانه به متراژ 200 متر و ارزش ریالی چهار میلیارد ریال است که از امروز فعالیت خود را در زمینه های فرهنگی هنری و مذهبی و جذب جوانان و نوجوانان آغاز می کند.

 مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد چهارمحال و بختیاری در ادامه افزود: وحدت و همکاری اعضای کانون ها، هیئت امنا و پایگاه های بسیج در هرچه بهتر برگزار شدن فعالیت های کانون کمک بسزایی می کند.

 مظاهری بابیان اینکه فعالیت های کانون فرهنگی هنری حضرت حجة بن الحسن (عجل الله تعالی فرجه الشریف) هفشجان روند مطلوبی دارد افزود: جذب جوانان و نوجوانان به مسجد یکی از وظایف هر کانونی است که این مهم در کانون فرهنگی هنری حضرت حجة بن الحسن (عجل الله تعالی فرجه الشریف) به خوبی محقق شده است.

 وی بابیان اینکه هیئت امناهای هر مسجد باید همراهی بیشتر با کانون های مساجد داشته باشند گفت: با ایجاد کانون فرهنگی هنری در هر مسجد یک بستر مهم برای برگزاری برنامه های فرهنگی هنری ایجاد می شود و مردم نیز از این برنامه ها استقبال می کنند.

 مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد چهارمحال و بختیاری گفت: کتابخانه حضرت حجة بن الحسن (عجل الله تعالی فرجه الشریف) دارای کتب مفید با موضوعات متنوع می باشد که توانسته است جوانان و نوجوانان زیادی را جذب کند.

 گفتنی است: ساختمان جدید کانون و کتابخانه حضرت حجة بن الحسن (عج) هفشجان به مناسبت ۱۸ اسفند سالروز تاسیس ستاد عالی کانو های فرهنگی هنری مساجد کشور افتتاح شد.

 خاطرنشان می شود: این ساختمان به همت خیرین شهرهفشجان در اختیار کانون و کتابخانه حضرت حجة بن الحسن (عجل الله تعالی فرجه الشریف) هفشجان قرار گرفته است.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۵۹۹ کتابدار از ۷۳۱۰ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۹۴۱۷۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۷ کتابخانه درجه دو و ۸۵۴ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۹ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۵۵ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۷۱ کتابخانه شهری و ۲۸۳۹ کتابخانه روستایی است و ۷۳۴۴۳۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۱۰۹۶۸ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۹ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۹ کتابخانه شهری و ۳۱۲۰ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۴۷۸۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -