کانون شهدای رکن کلا سیمرغ برای بازسازی خسارات ناشی از سیل نیازمند کمک است

کتابخانه کانون فرهنگی و هنری شهدای رکن کلا مسجد مهدیه سیمرغ در سیل اخیر دچار آسیب شد و برای بازسازی نیازمند مساعدت و کمک مسئولین ستاد هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد است.

«رمضانعلی گیلکی بیشه»، امروز (21 فروردین) به خبرنگار خبرگزاری شبستان در ساری گفت: دیوارهای مسجد در سیل روزهای پایانی سال97 و اویل فروردین ماه جاری به دلیل اینکه گچ کاری بود، فرو ریخت و سقف نیز شکاف برداشت.

وی اظهار کرد: کتابخانه کانون فرهنگی و هنری شهدای رکن کلا مسجد مهدیه سیمرغ به دلیل نفوذ آب در آن، دچار آسیب های فراوان نظیر آب گرفتگی قرآن ها، کتاب ها و جزوات شد.

مدیر مسئول کانون فرهنگی و هنری شهدای رکن کلا مسجد مهدیه سیمرغ بیان کرد: کتاب هایی که در این کتابخانه به دلیل کمبود قفسه بر زمین قرار داشت از آسیب های فراوان سیل اخیر، بی بهره نماند و نیاز به مساعدت و کمک مسئولین ستاد هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد دارد.

وی ابراز کرد: خرید فرش، تعمیر کتابخانه، نصب شیشه های شکسته، ترمیم مسجد و ... از دیگر نیازهای مسجد مهدیه رکن کلا سیمرغ به شمار می آیند.

گیلکی بیشه گفت: رودخانه تلار از وسط روستای رکن کلا سیمرغ می گذرد اما سیل اخیر، بی سابقه بود و پدران ما چنین وضعیتی را در اذهان ندارند.

 عضو کارگروه ستاد بحران سیمرغ اظهار کرد: 40 مسکن از سیل اخیر در روستای رکن کلا، تخریب و 200 مسکن، خسارت دیدند و کشاورزی نیز به طور کامل، ویران شد.

وی بیان کرد: دامداری روستای رکن کلای سیمرغ نیز در سیل اخیر، ضررهای زیادی دیده که مردم با کمک نهادهای مرتبط در حال بازسازی و تعمیر مسکن هستند و کار کشاورزی را از نو، آغاز کردند.  

 گیلکی بیشه ابراز کرد: مسئولین ستاد هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور و مازندران و همچنین خیرین می توانند، یاری رسان خوبی برای سیل زدگان باشند و شور زندگی را دوباره به روستانشینان، هدیه کنند.

 به گزارش شبستان، در آستانه سال 98، سیل مخربی در شهرستان های ساری، میاندرود، سیمرغ و ... و در ایام عید نوروز در شهرستان های سوادکوه، سوادکوه شمالی و ... جاری شد و علاوه بر آسیب رسانی به مسکن، کشاورزی، دامداری، راه های ارتباطی، جان چند تن از مردم شریف مازندران را گرفت.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۸ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۷ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۵۴۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -