رئیس ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد از نمایشگاه کتاب تهران بازدید کرد

دکتر ارزانی دیروز با حضور در مصلی امام خمینی (ره) تهران از بخش‌های مختلف سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بازدید کرد.
به گزارش خبرنگار مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر «حبیب رضا ارزانی» رئیس ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، امروز (نهم اردیبهشت ماه) با حضور در مصلی امام خمینی (ره) تهران از بخش‌های مختلف سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب بازدید کرد.
 
 دکتر ارزانی با حضور در غرفه های مختلف این نمایشگاه، از تازه‌های نشر اطلاع یافت و با برخی از ناشران درباره فعالیت‌های آنان و نحوه همکاری این انتشارات با ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، به گفت‌و‌گو پرداخت.
 
بنا بر این گزارش، ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد یکی از فعال‌ترین نهادهای کشور در حوزه ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی و همچنین افزایش تعداد و ارتقای سطح کیفی کتابخانه‌ها است و مدیریت بیش از ۱۴ هزار کتابخانه در سطح مساجد کشور را برعهده دارد.
 
 یادآور می‌شود، سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب از چهارم اردیبهشت ماه کار خود را آغاز کرد و ۱۴ اردیبهشت ماه نیز به کار خود پایان می‌دهد.

هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۱ کتابدار از ۷۳۴۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۹۳۴۵۲۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۶ کتابخانه درجه دو و ۸۵۵ کتابخانه درجه سه و ۱۹۸۵ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۸۱ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۹۲ کتابخانه شهری و ۲۸۵۰ کتابخانه روستایی است و ۷۳۶۸۹۷ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۱۴۴۳۸ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۳ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۷ کتابخانه شهری و ۳۱۱۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۰۲۵۴ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -