توزیع کتاب به کتابخانه های کانون های فرهنگی هنری مساجد مهدیشهر

همزمان با ماه مبارک رمضان، ۵۰۰جلد کتاب به پنج کانون های فرهنگی هنری مساجد مهدیشهردارای کتابخانه، اهدا شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از سمنان،کتاب های اهدایی در زمینه های فرهنگی، اجتماعی، تاریخی ، علمی، دینی و... است.

 ظرفیت بالایی  که در کتابخانه های کانون های فرهنگی هنری وجود داردبستری جهت تحقق بخشیدن به  فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص علاقه مندی اقشار مختلف جامعه الخصوص نوجوانان و جوان را فراهم ساخته است.

 یکی از سیاست‌های کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد توجه ویژه ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی و فرهنگ مطالعه در بین نسل جوان و اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری است.

 اهمیت کتاب‌خوانی در اسلام به‌قدری است که معجزه پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) از نوع کتاب است و در این کتاب مقدس هم اولین آیاتی که بر پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) نازل‌شده با امر به خواندن و الفاظ کتاب، قلم و علم توأم شده است.

 وجود کتابخانه های مساجد در مناطق محروم و روستاها باعث می شود که کودکان، جوانان و نوجوانان این مناطق به راحتی بتوانند از این منابع استفاده کنند.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۰ کتابدار از ۷۳۴۰ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۹۲۷۵۲۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۶ کتابخانه درجه دو و ۸۵۴ کتابخانه درجه سه و ۱۹۸۵ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۸۰ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۹۰ کتابخانه شهری و ۲۸۵۰ کتابخانه روستایی است و ۷۳۶۶۸۷ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۱۴۱۸۸ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۱ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۵ کتابخانه شهری و ۳۱۱۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۰۲۵۴ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -