با هدف ساماندهی و شبکه سازی کتابخانه های کانون ها؛ «پانسیون مطالعاتی شهید محمدی» در مرکز خراسان شمالی فعال شد

کتابخانه مرکزی کانون با عنوان «پانسیون مطالعاتی شهید محمدی» به همت فعالان کانون های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان بجنورد فعالیت خود را آغاز کرد.

هاشم شیرازیان، مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی با اعلام این خبر به خبرنگار خبرگزاری شبستان گفت: این کتابخانه در محل ساختمان ستاد استانی و باهدف ساماندهی و شبکه سازی کتابخانه های کانون های استان و تهیه بانک اطلاعاتی از اعضای این کتابخانه ها برنامه ریزی و اجرایی شده است.

 وی اضافه کرد: توزیع کتاب های اهدایی با توجه به نیاز کتابخانه کانون های استان، برگزاری جلسات کتابخوانی و نیز پیگیری و احیاء کتابخانه های غیر فعال از دیگر اهداف برپایی این برنامه فرهنگی است.

 وی همچنین اعلام کرد: این کتابخانه فعالیت خود را به طور غیر رسمی از دی ماه سال 97 آغاز و هم اکنون به طور رسمی با عنوان «پانسیون مطالعاتی شهید محمدی» در حال فعالیت و خدمت رسانی است.

 شیرازیان، طرح و پیاده سازی اپلیکیشن کتابخانه، ساماندهی، کدگذاری و ثبت کتب اهدایی موجود، توزیع کتاب های مورد نیاز کتابخانه کانون ها و دایر کردن سالن مطالعه و برگزاری نشست های کتابخوانی با دعوت از اساتید برجسته استان در زمینه ادبیات و انس با مطالعه از اهم برنامه های اجرا شده و در دست اجرای این پانسیون مطالعاتی تاکنون نام برد.

 مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی همچنین اعلام کرد: علاوه بر فعالان و اعضای کانون ها عموم نوجوانان و جوانان  می توانند از فضای فرهنگی و سالن مطالعه و دسترسی به کتابهای موجود این کتابخانه بهره مند شوند.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۸ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۷ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۵۴۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -