شنبه های کتاب در مساجد گیلان اجرایی شد

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان بیان کرد: شنبه های کتاب در 240 کتابخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد اجرایی شده است.
حجت الاسلام محمدعلی رضوانی نژاد در گفت و گو با خبرنگارایرنا ضمن تاکید بر ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی بر مبنای سیره اسلامی افزود: این طرح به‌ منظور تقویت فعالیت‌های مردمی و بر اساس فعالیت های خودجوش کتابداران مساجد انجام می شود.
وی اظهار داشت: اجرای طرح یادشده با شعار «هیچ چیز جای کتاب را نمی‌گیرد» در راستای افزایش سرانه مطالعه در استان انجام می شود.
وی توضیح داد: بر اساس طرح یادشده روزهای شنبه یک کتاب از سوی امام جماعت مساجد برای نمازگزاران معرفی می‌شود؛ با مشورت امام جماعت مسجد با اهالی کتاب و کتابخوانی در مسجد محله و باتوجه به نیازها و اولویت‌های محل، کتاب‌های مفید انتخاب و معرفی می شوند.
حجت الاسلام رضوانی نژاد خاطرنشان کرد: ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، رونق بخشیدن به کتابخانه‌های مساجد کشور و احیای نقش کتابخانه‌های مساجد در اعتلای فرهنگ عمومی از اهداف برگزاری این طرح است.
مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد گیلان با بیان اینکه «شنبه‌های کتاب» در کانون های مساجد سراسر کشور برگزار می‌شود تصریح کرد: تمامی مراحل طرح زیر نظر امام جماعت و یا مربی مسجد انجام و از پنج استان برتر تقدیر می‌شود.
900 کانون فرهنگی هنری در مساجد گیلان فعال است که این تعداد کانون فرهنگی دارای 240 کتابخانه است و 148 باب از این تعداد کتابخانه باز و مابقی کتابخانه مخزن دار است.

هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۱ کتابدار از ۷۳۴۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۹۳۴۵۲۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۶ کتابخانه درجه دو و ۸۵۵ کتابخانه درجه سه و ۱۹۸۵ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۸۱ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۹۲ کتابخانه شهری و ۲۸۵۰ کتابخانه روستایی است و ۷۳۶۸۹۷ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۱۴۴۳۸ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۳ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۷ کتابخانه شهری و ۳۱۱۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۰۲۵۴ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -