با حضور مدیر ستاد کانون های مساجد استان از برترین های طرح «مسجد، مدرسه، کتاب» در چهارمحال و بختیاری تجلیل شد

با اجرای طرح «مسجد، مدرسه، کتاب» در مدارس همجوار مساجد که با حضور مدیر ستاد کانون های مساجد استان در دبستان فرهنگیان ناحیه ۲ شهرکرد برگزار شد، از برترین های طرح «مسجد، مدرسه، کتاب» تجلیل شد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از شهرکرد، محمدرضا مظاهری شب گذشته (۳۰ اردیبهشت) در طرح «مسجد، مدرسه، کتاب» که در دبستان فرهنگیان ناحیه ۲ شهرکرد برگزار شد، گفت: این طرح با رویکرد معرفی و خوانش کتب مفید و توصیه شده برای قشر کودک و نوجوان برگزار شده است.

 مدیر ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد چهارمحال و بختیاری در ادامه افزود: طرح «مسجد، مدرسه، کتاب» ویژه مدارس منتخب و شاخص همجوار مساجد است.

 وی، افزایش میزان مطالعه و خوانش کتب مفید و پیوند بین مساجد و مدارس و حضور دانش آموزان در مساجد را از اهداف برگزاری طرح «مسجد، مدرسه، کتاب» در چهارمحال و بختیاری عنوان کرد.

 مظاهری یادآور شد: طرح «مسجد، مدرسه، کتاب» با خوانش کتاب در مدارس آغاز و ارائه آن در قالب حلقه های کتابخوانی مساجد همجوار مدارس ادامه دارد.

 مدیر ستاد کانون های مساجد چهارمحال و بختیاری در ادامه به کتاب «تن‌تن و سندباد» اشاره کرد و افزود: کتاب «تن‌تن و سندباد» یک کتاب در حوزه‌ ادبیات نوجوان است که مورد توجه مقام معظم رهبری قرار گرفته است.

 وی بابیان اینکه طرح «مسجد، مدرسه، کتاب» در مساجد و مدارس استان با استقبال گسترده نوجوانان همراه بوده است گفت: اجرای این طرح کمک شایانی به مطالعه و جهت دهی افکار نوجوانان نسبت به موضوعات مفید و ارزشی داشته و موجب حضور بیش از پیش دانش آموزان به مساجد شده است.

 مظاهری خاطرنشان کرد: طرح «مسجد، مدرسه، کتاب» به همت ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد استان و با مشارکت آموزش و پرورش «مدارس همجوار مساجد» برگزار شده و همچنان ادامه دارد.

 مدیر ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد چهارمحال و بختیاری، ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و جذب نوجوانان به مساجد را از دیگر اهداف برگزاری طرح «مسجد، مدرسه، کتاب» در چهارمحال و بختیاری عنوان کرد.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۱ کتابدار از ۷۳۴۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۹۳۴۵۲۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۶ کتابخانه درجه دو و ۸۵۵ کتابخانه درجه سه و ۱۹۸۵ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۸۱ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۹۲ کتابخانه شهری و ۲۸۵۰ کتابخانه روستایی است و ۷۳۶۸۹۷ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۱۴۴۳۸ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۳ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۷ کتابخانه شهری و ۳۱۱۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۰۲۵۴ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -