مدیر ستاد دبیرخانه کانون های فرهنگی مساجد البرز خبر داد؛ فعالیت۵۷ کتابخانه فرهنگی هنری شبکه فرهنگی هنری مسجد در البرز

حجت الاسلام شکری از فعالیت کتابخانه های فرهنگی هنری مساجد به ویژه در ایام امتحانات دانش آموزان خبر داد و گفت: ۵۷ کتابخانه فرهنگی هنری شبکه فرهنگی هنری مسجد در البرز فعالیت دارند.

« حجت الاسلام کاظم شکری» در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان از البرز در خصوص فعالیت فعالان کانون های مساجد، گفت: در سطح استان البرز 370 کانون فرهنگی در 900 مسجد استان فعال هستند که در این میان 57 کتابخانه فرهنگی هنری شبکه فرهنگی هنری مسجدی بخشی از جامعه آماری این کانون ها است.

 مدیرستاد دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز، ادامه داد: ایام امتحانات دانش آموز به ویژه ایام اوقات فراغت به عنوان یکی از زمان هایی است که از فضای کتابخانه های عمومی کانون های مساجد به منظور کتابخوانی استفاده می شود.

 وی با اشاره به برپایی نمایشگاه قرآنی در ماه رمضان با همت دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد مطرح کرد: یکی از بازوهای فرهنگی هنری اداره کل فرهنگی و ارشاد البرز کانون های مساجد هستند .

 این استاد دانشگاه مطرح کرد: کانون های مساجد زیر نظر ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور فعالیت دارد و به تبع در هر استانی ستاد هماهنگی نظارت بر کانون های مساجد است.

 وی با اشاره به اهمیت حمایت کانون های فرهنگی هنری مساجد، بیان کرد: ضروری است، دستگاه های اجرایی استان نگاه عدالت محور داشته باشید و با توجه به ظرفیت نیروی انسانی عظیم کانون های مساجد در عرصه های فرهنگی و هنری حمایت لازم را انجام دهند.

 مدیرستاد دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد البر با بیان این مطلب که چند طرح کشوری در عرصه فرهنگی در قالب انقلاب سال گذشته برگزار شد که در سال جاری نیز، تبیین بیانیه گام دوم انقلاب از محوری ترین برنامه های در نظر گرفته شده است.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۱ کتابدار از ۷۳۴۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۹۳۴۵۲۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۶ کتابخانه درجه دو و ۸۵۵ کتابخانه درجه سه و ۱۹۸۵ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۸۱ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۹۲ کتابخانه شهری و ۲۸۵۰ کتابخانه روستایی است و ۷۳۶۸۹۷ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۱۴۴۳۸ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۳ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۷ کتابخانه شهری و ۳۱۱۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۰۲۵۴ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -