اجرای طرح «شنبه‌های کتاب» در مساجد کشور

معاون فرهنگی ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی، هنری مساجد گفت: طرح شنبه های با کتاب در 200 مسجد کشور اجرایی شده است .

معاون فرهنگی و هنری ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد با اشاره به برنامه‌های پیش‌بینی‌شده در حوزه کتاب و کتاب‌خوانی تصریح کرد: کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد هم‌اکنون دارای ۱۳ هزار کتابخانه در سراسر کشور هستند که ۶ هزار مورد کتابخانه‌های مخزن دار است و مابقی کتابخانه‌های باز است که در این راستا برای ترویج کتاب و کتاب‌خوانی طرح «شنبه‌های کتاب» در ۲۰۰ مسجد کشور برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: در این طرح، امام جماعت مساجد یا فرد منتخب از کتابداران مسجد در این برنامه هر هفته کتابی را در حوزه کودک و نوجوان معرفی می‌کنند. جمعی از طلبه‌های قم مجموعه‌ای شامل ۱۵۰ عنوان کتاب داستانی مفید و پندآموز برای کودک و نوجوان را با عنوان «رمانتیک» جمع‌آوری کردند که در امر معرفی کتب، از این مجموعه استفاده می‌شود، همچنین در این قالب حلقه‌های کتاب‌خوانی و مسابقات نیز برگزار خواهد شد.

سعادتی افزود: طرح شنبه‌های کتاب از تابستان در سراسر کشور در قالب ۲۰۰ مسجد برگزار می‌شود.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۱ کتابدار از ۷۳۴۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۹۳۴۵۲۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۶ کتابخانه درجه دو و ۸۵۵ کتابخانه درجه سه و ۱۹۸۵ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۸۱ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۹۲ کتابخانه شهری و ۲۸۵۰ کتابخانه روستایی است و ۷۳۶۸۹۷ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۱۴۴۳۸ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۳ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۷ کتابخانه شهری و ۳۱۱۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۰۲۵۴ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -