طرح «شنبه‌های با کتاب» در ۴۳۰ مسجد تهران برگزار می‌شود

معاون ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان تهران از برگزاری طرح «شنبه‌های با کتاب» در ۴۳۰ مسجد استان با هدف ترویج کتاب و کتاب‌خوانی خبر داد.

مسیح لهراسبی معاون فرهنگی و هنری ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس با اشاره به اجرای طرح «شنبه‌های با کتاب» در سطح مساجد تهران اظهار داشت: این طرح با هدف ترویج کتاب و کتاب‌خوانی در اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری و نمازگزاران، از آذرماه سال ۹۷ در سطح مساجد تهران در حال برگزاری است.

فعالیت ۴۳۰ کتابخانه مخزن‌دار در مساجد تهران

وی ادامه داد: در استان تهران مجموعاً ۴۳۰ مسجد دارای کتابخانه مخزن‌دار هستند که ابتدا طرح «شنبه‌های با کتاب» در سطح کتابخانه‌های درجه یک آغاز شد و امروز در تمامی این ۴۳۰ مسجد برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: در این طرح، امام جماعت یا فرد منتخب از کتابداران مسجد،‌ هرهفته کتابی را در موضوعات کودک و نوجوان، رمان‌های مناسب، علمی و فرهنگی معرفی می‌کنند.

برنامه‌های اوقات فراغت کتابخانه‌های مساجد

لهراسبی با اشاره به برنامه‌های کتابخانه‌های مساجد در ایام اوقات فراغت کودکان و نوجوانان در فصل تابستان تصریح کرد: مسابقه کتابخوانی برای افراد شرکت‌کننده در طرح‌های غنی سازی اوقات فراغت کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد از اول تیرماه برگزار می شود.

تور بازدید از کتابخانه‌های شاخص تهران

معاون فرهنگی و هنری ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان تهران افزود: در ایام تابستان قرار است تور بازدید از کتابخانه‌های شاخص تهران مانند کتابخانه ملی برای اعضای کانون‌های مساجد تهران برگزار شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در ایام اوقات فراغت تابستان بنا داریم مسابقه خاطره نویسی و دو طرح «مسجد، کتاب، محله» و «مسجد، کتاب، خانواده» و همچنین نمایشگاه کتاب در کتابخانه‌های مسجد تهران برگزار کنیم.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۱ کتابدار از ۷۳۴۳ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۹۳۸۴۲۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۶ کتابخانه درجه دو و ۸۵۶ کتابخانه درجه سه و ۱۹۸۵ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۸۱ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۹۴ کتابخانه شهری و ۲۸۴۹ کتابخانه روستایی است و ۷۳۷۰۳۷ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۱۴۵۰۸ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۳ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۷ کتابخانه شهری و ۳۱۱۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۰۲۵۴ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -