اهدای بیش از 450 نسخه کتاب به کتابخانه مسجد بزرگ امام رضا (علیه السلام)

تعدادی از اعضای کتابخانه مسجد بزرگ امام رضا (علیه السلام) در مشهد بیش از 450 نسخه کتاب را به این کتابخانه اهدا کردند.

 به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، رئیس کتابخانه مسجد بزرگ امام رضا (علیه السلام) با اعلام این خبر گفت: این تعداد کتاب از ابتداي سال 1398 توسط 83 نفر از علاقمندان به فرهنگ مطالعه، به این کتابخانه اهدا شده است.

زهره آمارلو، بها دادن به كتب اهدايي مراجعان و قدردانی از آنان را از جمله عوامل ایجاد انگیزه در وقف و اهدا کتاب توسط اعضاء این کتابخانه عنوان و تصریح کرد: كتابخانه مسجد بزرگ امام رضا (علیه السلام) از جمله كتابخانه هاي وابسته به کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی است كه با جذب منابع اهدايي و نسخه های كمياب و ناياب در موضوعات مختلف سعي داشته تا در غناي بيشتر منابع مطالعاتی و مورد نیاز پژوهگران و محققان در كتابخانه اقدام کند.

كتابخانه مسجد بزرگ امام رضا (علیه السلام) واقع در كوي اميرالمومنين (علیه السلام) مشهد با مجموعه‌اي بالغ بر 32 هزار منبع چاپي، ديداري، شنيداري و ايستگاه كودك به مخاطبان خدمات ارائه می کند.

این کتابخانه همه روزه از ساعت 7:15 تا 13:35 برای بانوان علاقمند به مطالعه فعال بوده و برادران نیز می توانند از 13:35 تا 19:35 از منابع مطالعاتی این کتابخانه بهره مند شوند.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۱ کتابدار از ۷۳۴۳ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۹۳۸۴۲۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۶ کتابخانه درجه دو و ۸۵۶ کتابخانه درجه سه و ۱۹۸۵ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۸۱ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۹۴ کتابخانه شهری و ۲۸۴۹ کتابخانه روستایی است و ۷۳۷۰۳۷ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۱۴۵۰۸ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۳ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۷ کتابخانه شهری و ۳۱۱۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۰۲۵۴ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -