سالانه نزدیک به پنج میلیارد تومان کتاب در کتابخانه‌های مساجد کشور توزیع می‌شود

معاون فرهنگی ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور گفت: ۱۳ هزار و ۹۷۳ کتابخانه مساجد در کشور فعال است.
سعید سعادتی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: ۶۶۰۰ کتابدار در کتابخانه‌های مساجد به‌صورت خودجوش و افتخاری این کتابخانه‌ها را اداره می‌کنند. کل کتابخانه‌های مساجد کشور شامل ۷۳۳۶ کتابخانه مخزن‌دار و ۶۶۳۷ کتابخانه باز هستند.

سعادتی گفت: یک میلیون و ۹۱۲ هزار و ۳۲۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های مساجد کشور وجود دارد.

معاون فرهنگی ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور یادآور شد: ۲۰۵ کتابخانه درجه یک، ۳۱۶ کتابخانه درجه دو، ۸۵۴ کتابخانه درجه ۳، ۱۹۸۳ کتابخانه درجه ۴ و ۳۹۷۹ کتابخانه درجه ۵ در سطح مساجد کشور وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: سالانه نزدیک به پنج میلیارد تومان کتاب در کتابخانه‌های مساجد کشور توزیع می‌شود.

سعادتی گفت: در سال گذشته حدود ۲۵۰ هزار جلد در سطح کشور توزیع شد و برای مناطق سیل‌زده کاروان ویژه کتاب برای کانون‌های فرهنگی هنری مساجد که در برابر آسیب قرار گرفته بودند، ارسال کردیم.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۸ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۷ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۵۴۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -