به همت کانون انصارالحجه کلید خورد: اجرای طرح « شنبه های کتاب » در دهستان شمیل

همزمان با فرا رسیدن فصل تابستان و اوقات فراغت نوجوانان و جوانان، طرح « شنبه های کتاب » به همت کانون فرهنگی هنری انصارالحجه(عج) در دهستان شمیل کلید خورد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بندرعباس، کتاب، ابزاری است که دانش بشری را به آیندگان انتقال می دهد و در فرهنگ سازی و رشد افکار عمومی بسیار موثر است.

 

تاریخ هیچ تمدنی، خالی از کتاب و مطالعه نبوده است و همه فرهنگ ها با کتاب آغازمی شوند و با کتاب نیز رشد می کنند.

 

ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور به منظور ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بین اعضای کانون ها، بخشنامه اجرای طرح شنبه های کتاب را به استان ها اعلام کرده است.

 

 

کانون فرهنگی هنری انصار الحجه(عج) شمیل که با مدیریت جوانی هنرمند و خوش فکر اداره می شود و در اکثر کارهای فرهنگی هنری همواره پیشگام بوده است، طرح شنبه های کتاب را در قالب برنامه های اوقات فراغت برگزار می کند.

 

« داود تنی پور »، مدیر مسئول کانون فرهنگی هنری انصارالحجه(عج) گفت: طرح «شنبه های کتاب»، فرصتی برای آشتی نوجوانان و جوانان با کتاب و انس گرفتن آنها با آثار مکتوب است.

 

وی ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در سطح دهستان و روستاهای اطراف را از دیگر اهداف اجرای این طرح برشمرد و افزود: این طرح با نشست های کتابخوان ها، نمایشنامه خوانی و قصه گویی همراه است.

 

 

مدیر مسئول کانون فرهنگی هنری انصارالحجه(عج) دهستان شمیل عنوان کرد: در قالب طرح شنبه های کتاب، هر هفته کتابی توسط کتابدار کتابخانه کانون در حوزه کودک و نوجوان معرفی می شود.

 

وی با اشاره به اینکه این طرح همزمان با اجرای طرح اوقات فراغت در کانون انصارالحجه(عج) شمیل آغز شده است، گفت: این طرح با استقبال بسیار خوب نوجوانان و جوانان همراه بوده است.

 

تنی پور در ادامه ضمن تبریک اعیاد دهه کرامت، افزود: به مناسبت دهه کرامت، نشست های کتابخوانی، جمع خوانی و قصه گویی امروز و شنبه هفته آینده به موضوعات دهه کرامت پرداخته می شود.

 

 

وی با اشاره به وجود سه هزار جلد کتاب با موضوعات مختلف آموزشی، اجتماعی، فرهنگی، مذهبی، رمان، کودک و نوجوان و ... در کتابخانه کانون فرهنگی هنری انصار الحجه(ع)، تصریح کرد: نبود کتاب های متناسب با سنین مختلف به ویژه کودک و نوجوان، کمبود قفسه، میز و صندلی از مشکلات حوزه کتابخوانی این کانون است.

 

گفتنی است؛ شمیل، در شمال شرق استان هرمزگان و بین شهرستان های میناب و بندرعباس و در 80 کیلومتری مرکز استان قرار دارد و شغل اکثر اهالی آن، کشاورزی و دامداری است.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۸ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۷ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۵۴۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -