مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد جنوب فارس خبر داد توزیع یکصد میلیون ریال تجهیزات کتابخانه‌ روستایی در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد جنوب فارس

اخوت از توزیع یکصد میلیون ریال تجهیزات کتابخانه‌ روستایی در سطح کانون‌های فرهنگی هنری مساجد جنوب فارس خبر داد.

«محمدابراهیم اخوت»، به خبرنگار خبرگزاری شبستان در لارستان، با بیان اینکه رویکرد کتابخانه‌های مساجد جنوب فارس توسعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی است، گفت: در راستای مجهز شدن و نوسازی کتابخانه‌های عمومی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد روستایی، کتابخانه عمومی کانون فرهنگی هنری رضوان مسجد فاروق اعظم روستای فیشور از توابع بخش اوز و کانون فرهنگی هنری مسجد خاتم‌الانبیاء (ص)‌ روستای کریشکی از توابع بخش بیرم به هر کدام مبلغ 50 میلیون ریال تجهیزات کتابخانه‌ای اختصاص یافته است.

 رئیس ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد جنوب فارس، کانون‌های فرهنگی هنری رضوان مسجد فاروق اعظم روستای فیشور و مسجد خاتم‌الانبیاء روستای کریشکی را به ترتیب برگزیدگان جشنواره روستای دوستدار کتاب در سال ۹۶ و ۹۷ دانست و تأکید کرد: کتابخانه مسجد فاروق اعظم با برگزاری دوره‌های مختلف کتابخوانی و همچنین با دارا بودن بیش از 10 مسجد فعال در روستای فیشور اوز، پتانسیل بالایی برای تبدیل شدن به قطب فرهنگی روستای دوستدار کتاب کشور را دارد.  

 وی با بیان اینکه کتابخانه‌های مساجد باید به پررونق‌ترین کانون ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه مبدل شود، اظهار کرد: طرح اهدای تجهیزات کتابخانه‌ای به کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد جنوب فارس در راستای اجرای اهداف و سیاست‌های راهبردی ستاد عالی کانون‌های مساجد در پشتیبانی از کتابخانه‌های مساجد است.  

 اخوت با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد اهمیت کتاب در تکامل جامعه انسانی و اینکه ترویج فرهنگ کتابخوانی و مطالعه هم وظیفه ملی و هم وظیفه دینی است، افزود: می‌توان با  برنامه‌ریزی‌های مناسب و اقدامات فرهنگی، فرهنگ کتابخوانی را در جامعه و به ویژه در میان جوانان تقویت کرد.  

 وی با بیان اینکه هرگونه هزینه در حوزه مربوط به کتاب و کتابخوانی یک سرمایه‌گذاری اثربخش است، ادامه داد: جامعه‌ای پویا و موفق است که فرهنگ کتابخوانی در آن رواج داشته باشد، چرا که توسعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی دروازه‌ای برای پیشرفت جامعه می‌شود.

 وی گفت: توزیع یکصد میلیون ریال تجهیزات کتابخانه‌ روستایی در سطح کانون‌های فرهنگی هنری مساجد جنوب فارس انجام شده است.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۸ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۷ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۵۴۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -