مدیر ستاد کانون های مساجد استان خبر داد: کتابخانه های مساجد چهارمحال و بختیاری تجهیز می شوند

مظاهری از توزیع تجهیزات کتابخانه ای در کانون های فرهنگی هنری مساجد در استان خبر داد و گفت: این تجهیزات با اعتبار بالغ بر ۲۰۰ میلیون ریال با مساعدت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تامین شده است.

«محمدرضا مظاهری» به خبرنگار خبرگزاری شبستان در شهرکرد بابیان اینکه تجهیز کتابخانه های مساجد یکی از برنامه های مهم ستاد کانون های مساجد استان است گفت: این طرح در راستای نوسازی کتابخانه های مساجد و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی بین کودکان، نوجوانان و جوانان اجرا می شود.

 مدیر ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد چهارمحال و بختیاری در ادامه بیان اینکه ۱۶۷ کتابخانه در کانون های فرهنگی هنری مساجد دایر شده است افزود: نوسازی کتابخانه‌ های مساجد از اهداف توزیع تجهیزات کتابخانه ای است.

 مظاهری تصریح کرد: این تجهیزات با اعتبار بالغ بر ۲۰۰ میلیون ریال با مساعدت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تامین شده است.

 وی یادآور شد: این تجهیزات شامل قفسه، میز و صندلی مطالعه و سیستم رایانه می باشد که با اولویت کتابخانه های مساجد روستایی توزیع می شود.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۸ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۷ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۵۴۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -