برگزاری مسابقه کتاب‌خوانی «حماسه حسینی» به همت ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور

همزمان با ماه محرم و ایام سوگواری سیدالشهدا(ع) مسابقه کتاب‌خوانی «حماسه حسینی» به همت ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان، همزمان با ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران باوفای ایشان، مسابقه کتابخوانی «حماسه حسینی» از سوی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور برگزار می شود.

 علاقه مندان به شرکت در مسابقه کتابخوانی حماسه حسینی می توانند با ورود به سامانه های https://bachehayemasjed.ir/ و http://masjedketab.ir/ با مطالعه بسته فرهنگی 70 صفحه ای که منتخب جلد اول کتاب حماسه حسینی، نوشته شهید مرتضی مطهری است به سوالات مسابقه پاسخ دهند.

 بنابراین گزارش، شرکت کنندگان تا اربعین حسینی(27 مهر ماه) فرصت دارند در این مسابقه شرکت کنند، ضمن اینکه 40 نفر (30 نفراز اعضای کانون فرهنگی هنری مساجد و 10 نفر از مدیران کانون های فرهنگی هنری که اعضای آنها بیشترین شرکت کننده در این مسابقه را داشته باشند)، از جوایز این مسابقه که پنج میلیون ریال کمک هزینه سفر به کربلای معلی است و همزمان با هفته کتاب اهدا می شود، بهره مند خواهند شد.

 این مسابقه ویژه اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور برگزار می شود و عموم علاقه مندانی که عضو کانون های فرهنگی هنری مساجد نیستند نیز در صورت تمایل می توانند با عضویت در کانون های مساجد منطقه سکونتشان وارد سامانه ثبت نام این مسابقه شوند.

 معرفی افکار و اندیشه های شهید مطهری از جمله اهداف برگزاری این مسابقه کتابخوانی است که با مشارکت بنیاد شهید مطهری برگزار می شود.

 بنابراین گزارش،به دنبال درخواست بالای کتابخانه های مساجد و کانون های فرهنگی هنری مساجد برای برخورداری کتب شهید مطهری، ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد با دارا بودن هفت هزار و 342 کتابخانه مخزن دار و در پی رایزنی با بنیاد شهید مطهری، این امکان را فراهم کرد تا بسته ای برای دسترسی آسان اعضای کانون های مساجد به کتب شهید مطهری در کتابخانه های مساجد فراهم شود.

  یاد آور می شود، علاقه مندانی که تمایل به شرکت در مسابقه کتابخوانی حماسه حسینی دارند، می توانند با با ورود به سامانه bachehayemasjed در مسابقه شرکت کنند.

 


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۸ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۷ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۵۴۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -