بازدید رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور از کتابخانه مرکزی پارک شهر

حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر ارزانی، همراه با جمعی از معاونان و مدیران ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور از کتابخانه مرکزی پارک شهر بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار گروه مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام والمسلمین دکتر «حبیب رضا ارزانی»، همراه با جمعی از معاونان و مدیران ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور از کتابخانه مرکزی پارک شهر واقع در تهران، خیابان بهشت بازدید کرد.

 رییس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور در جریان این بازدید از بخش های مختلف کتابخانه پارک شهر از جمله بخش های کودک، نابینایان، نوجوانان و قرائت خانه بازدید کرد.

 گفتنی است، کتابخانه مرکزی پارک شهر قدیمی ترین کتابخانه کشور است و عملیات مرمت، بازسازی و تجهیز ساختمان فعلی آن با زیربنای دو هزار و ۸۳۰ متر مربع از سال ۱۳۹۵ آغاز شد و امسال همزمان با هفته دولت به پایان رسید و بازگشایی آن با حضور «سید عباس صالحی»، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت گرفت.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۸ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۷ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۵۴۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -