مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی استان تهران اعلام کرد : آمادگی نهاد کتابخانه‌های عمومی تهران برای همکاری با کانون‌های مساجد

نیکنام با بیان اینکه کتابخانه های مساجد از جمله مکان های لذتبخش فرهنگی برای اشاعه فرهنگ دینی در کشور هستند، گفت: آماده همکاری با ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد در کتابخوانی و کتابخانه‌داری هستیم.

به گزارش خبرنگار گروه مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان، «علی نیکنام» در جریان بازدید حجت الاسلام والمسلمین دکتر «حبیب رضا ارزانی»، رییس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور از کتابخانه مرکزی پارک شهر انجام شد با اشاره به بخش های مختلف این کتابخانه گفت: خدمات دهی این کتابخانه در نوع خود و در سطح کشور کم نظیر است.

 مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی استان تهران با اشاره به فعالیت بخش های مختلف در کتابخانه های مرکزی پارک شهر از جمله بخش های کودک، نوجوان و نابینایان، افزود: کتابخانه مرکزی پارک شهر تهران در نوع خود کم نظیر است هرچند ما معتقدیم باید شمار این نوع کتابخانه ها در سطح استان تهران افزایش یابد.

 وی با اعلام آمادگی نهاد کتابخانه های عمومی کشور برای همکاری با ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور در حوزه کتابخوانی و کتابخانه داری، یادآور شد: کتابخانه های مساجد از جمله مکان های لذتبخش فرهنگی برای اشاعه فرهنگ دینی در کشور هستند.

 یادآور می شود، کتابخانه مرکزی پارک شهر قدیمی ترین کتابخانه کشور است که با دارا بودن بخش های مختلف و متنوع همه روزه میزبان تعداد زیادی از شهروندان تهرانی از جمله حوزویان و دانشگاهیان است.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۸ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۷ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۵۴۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -