با افتتاح نمایشگاه کتاب استانی؛ کتابخانه کانون های مساجد خراسان شمالی میزبان علاقه‌مندان به کتاب شد

فعالیت های کتابخوانی کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی با افتتاح رسمی نمایشگاه کتاب استانی بجنورد در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بجنورد؛ فعالیت های کتابخوانی کتابخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی با گشایش یازدهمین نمایشگاه کتاب استانی خراسان شمالی در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفت.

بر این  اساس ستاد کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی فعالیت های حوزه کتاب و کتابخوانی انجام شده و در دست انجام خود را در قالب سه غرفه عرضه کرده که شامل غرفه فعالیت کانون ها، خبرگزاری شبستان و روستاهای برگزیده  دوستدار کتاب است.

 معرفی طرح های کتابخوانی از جمله شنبه های کتاب، نخستین جشنواره استانی روستاها و عشایر دوستدار کتاب، توزیع فراخوان مسابقه کتابخوانی حماسه حسینی ویژه ایام اربعین، معرفی طرح ها و ایده های خلاقانه کانون های روستایی برگزیده چند دوره جشنواره ملی دوستدار کتاب ایران در سال های گذشته، اجرای طرح تلاوت و ختم  قرآن کریم در 6 دقیقه، معرفی تازه های منتشر شده و عناوین مذهبی و تربیتی، معرفی خبرگزاری شبستان و فعالیت های فرهنگی این رسانه در استان از اهم اقدامات در این غرفه ها می توان نام برد.

 همچنین برگزاری نشست های صمیمانه فرهنگی در خصوص ترویج فرهنگ مطالعه و معرفی فعالیت های کانون های فرهنگی و هنری مساجد نقاط مختلف استان خراسان شمالی از دیگر برنامه های این ستاد در نمایشگاه کتاب استانی است.

 گفتنی است، هادی قوامی، نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی امروز و در ساعات اولیه گشایش نمایشگاه کتاب استانی  با حضور در این غرفه ها از روند فعالیت ها و طرح های کتابخانه کانون های مساجد بازدید کرد.

  یادآوری می شود؛ یازدهمین نمایشگاه کتاب استانی در محل مصلای نماز جمعه صبح ها از ساعت 9 تا 12 و عصرها 16 تا 21 برای بازدید عموم علاقه مندان دایر است.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۸ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۷ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۵۴۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -