مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان تهران اعلام کرد همکاری کتابخانه‌های عمومی تهران با کانون‌های فرهنگی هنری مساجد افزایش می‌یابد

نیکنام گفت: مراودات کتابی بهترین زمینه برای افزایش همکاری میان کتابخانه‌های عمومی استان تهران و کانون‌های فرهنگی هنری مساجد است زیرا ما کتاب‌هایی داریم که شاید در کتابخانه‌های مساجد موجود نباشد.

«علی نیکنام» در گفت ‌و‌ گو با خبرنگار گروه مسجد و کانون ‌های مساجد خبرگزاری شبستان با اشاره به بازدید حجت الاسلام والمسلمین دکتر «حبیب رضا ارزانی»، رئیس ستاد هماهنگی کانون ‌های فرهنگی هنری مساجد کشور از کتابخانه مرکزی پارک شهر تهران، اظهار کرد: تعامل خوبی میان نهاد کتابخانه‌ های عمومی استان تهران و ستاد هماهنگی کانون ‌های فرهنگی هنری مساجد وجود دارد که این بازدید در همین راستا انجام گرفت.

 مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران افزود: ما به صورت مرتب از کتابخانه های مساجد بازدید داریم که در مجموع شاهد رشد کمی و کیفی این کتابخانه ها هستیم؛ همچنین مسئولان دستگاه ها و نهادهای مسجدی از جمله مدیران کانون های فرهنگی هنری مساجد از کتابخانه های سطح تهران بازدید داشته اند. این بازدیدها زمینه گسترش همکاری بین این دو مجموعه را افزایش داده است.

 وی اضافه کرد: همکاری خوبی میان نهاد کتابخانه ‌های عمومی استان تهران و کانون های فرهنگی هنری مساجد در گذشته داشته ایم که باید تقویت شود و در این زمینه با دکتر ارزانی و معاون فرهنگی هنری ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد تعاملاتی شده است.

 نیکنام تصریح کرد: مراودات کتابی بهترین زمینه برای افزایش همکاری میان کتابخانه ‌های عمومی استان تهران و کانون های فرهنگی هنری مساجد است زیرا ما کتاب هایی داریم که شاید در کتابخانه های مساجد موجود نباشد.

 وی ادامه داد: تفاهم نامه همکاری میان نهاد کتابخانه‌ های عمومی و ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد در گذشته منعقد شده است که باید بندهای آن در تعامل با کانون های فرهنگی هنری مساجد بیش از گذشته اجرایی شود.

 مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران درباره همکاری این مجموعه با سایر دستگاه ها و نهادی مسجدی، اظهار کرد: ما این آمادگی را داریم با سایر ارگان های فرهنگی در حوزه کتاب و کتاب خوانی تعامل بیشتری داشته باشیم.

 وی اضافه کرد: ما در اجرای مسابقه کتابخوانی رضوی همکاری خوبی با دستگاه های فرهنگی کشور داریم که در این زمینه ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد، سازمان تبلیغات اسلامی، وزارت ورزش و جوانان و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به یاری ما آمدند.

 نیکنام در پایان با تاکید بر آمادگی نهاد کتابخانه های عمومی برای تعامل با کلیه دستگاه های کشور در حوزه کتابخوانی، خاطرنشان کرد: کتابخوانی موضوعی است که همه دستگاه ها می توانند فعالیت های خوبی درباره آن داشته باشند و در واقع همه می توانند متولی بحث کتابخوانی شوند.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۸ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۷ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۵۴۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -