مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قزوین: ویژه برنامه های هفته کتاب در کانون های مساجد قزوین برگزار می‌شود.

حجت الاسلام رمضانی از برگزاری برنامه های متعدد در هفته کتاب و کتابخوانی در کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قزوین خبر داد.

حجت الاسلام «علی رمضانی» در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در قزوین گفت: از 23 تا 30 آبان ماه با عنوان هفته کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است که هر ساله به همین مناسبت برنامه های متعددی در کانون های مساجد برگزار می شود.

 مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قزوین ادامه داد: در سال جاری هم بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته برنامه هایی نظیر شنبه های با کتاب (معرفی کتاب در بین نماز)، برپایی نمایشگاه های کتاب، مسابقه کتابخوانی، نشست کتابخوانی با موضوع اهمیت کتاب، برگزاری مسابقه قصه گویی، تجلیل از کتابداران و غیره در سطح کانون های مساجد استان اجرایی می شود. 

 وی عنوان کرد: این برنامه ها با هدف تشویق آحاد مردم به کتابخوانی و ترویج امر مطالعه در بین اقشار مختلف مردم به ویژه کودکان، نوجوانان و جوانان که مخاطبان کانون های فرهنگی هنری مساجد هستند، برگزار می شود.

 حجت الاسلام رمضانی با اشاره به نقش کانون های مساجد در فرهنگ سازی و ترویج کتابخوانی تصریح کرد: 128 کتابخانه مخزن دار در سطح کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قزوین وجود دارد که بیشتر این کتابخانه ها در مناطق روستایی فعال هستند و به مردم روستاها که کمتر از امکانات فرهنگی بهره مند هستند، خدمات ارائه می دهند.

 وی خاطر نشان کرد: کانون های مساجد در طول سال رویکرد سوق دادن آحاد مردم به سمت کتاب و کتابخوانی را در برنامه ها دنبال می کند و ایجاد فضای کتابخانه در کانون ها هم با این هدف بوده است.

 مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قزوین یادآور شد: امیدواریم بتوانیم بین مردم و کتاب آشتی برقرار کرده و مردم ما برای پیشرفت، توسعه و موفقیت در زندگی هرچه بیشتر به کتاب روی آورند.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۸ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۷ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۵۴۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -