به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی صورت گرفت: بازدید مسئولین ستاد کانون های مساجد استان قم از دو کتابخانه مسجد

مسئولین ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قم از دو کتابخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد در قم بازدید کردند.

به گزارش خبرگزاری شبستان از قم، حجت الاسلام والمسلمین«سعید روحانی» به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی از دو کتابخانه کانون های انصارالحسین و 110 بازدید کردند.

 مدیرستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قم در این بازدید ها گفت: پرداختن به موضوع کتاب و کتابخوانی امر مهمی است که همواره مقام معظم رهبری و مراجع عظام تقلید نیز بر آن تاکید داشته اند و از این رو کوشیده شده تا این موضوع گسترش یابد.

 وی ادامه داد: کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قم از جمله این نهادها هستند که نقش موثری در این راستا داشته و با فعالیت کتابخانه های گسترده تلاش کرده اند تا بخش عمده ای از مشکلات را برطرف کنند.

 لازم به ذکر است در این بازدید ها از 5 کتابدار با اهدا لوح و هدیه تقدیر به عمل آمد.


هيچ نظري ثبت نشده است
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۷۷ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۶۶۳۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۱ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۴ کتابخانه شهری و ۲۷۹۳ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۴۹۹ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۴۳۳۱ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۱۶ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۴ کتابخانه شهری و ۲۹۹۲ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۶۰۰۷۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -